Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! Talàltam egy kiscicàt!...

SOS! Talàltam egy kiscicàt! Nem tudom megàllapítani még azt sem, hogy bolhàs-e?

Figyelt kérdés
Voltam vele dokinàl, de az orvos nem volt màr ott . Én úgy làttam, amikor megtalàltam, mintha ugràlt volna vmi a bundàjàban. Langyos sima habfürdős vîzben megfürdettem, utàna azonnal szàrazra töröltem. Azért lenne ez fontos tudnom, mert nem tudom, hol altatom éjjelre, mert van bent egy csak bent tartott cica is, és nem akarom, hogy elkapja. Féreghajtót is kapott. Egyébként, viszketni nem viszket.
2019. júl. 3. 20:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Ahol kettő van, elfér egy harmadik is. Biztos leveszi őket a lábukról.
2019. júl. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Jó lenne, de màr a kettőnek az ellàtàsàt is ők fizetik, én még tanulok és nem varrhatok még egy cicàt a nyakukba.Plusz a benti cicàm 17 éves, nagyon érzékeny, nem is hiszem, hogy megszoknà őt, eléggé pörög a pici cica,sokat sír, gondolom keresi a mamijàt, és az idős cicàm màr így is idegesnek tűnik, azt sem akarom, hogy az ő élete boruljon fel emaitt...:(
2019. júl. 3. 23:50
 13/22 anonim ***** válasza:
Éppenséggel megszokhatják egymást, a 17 évestől előbb-utóbb úgyis búcsút kell venni.
2019. júl. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Megszokhatják egymást, de ha az elajándékozás mellett döntesz mindenképp leinformálható, jó helyre add őt.
2019. júl. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Ez most nagyon rosszul hangzik tudom, de az idős cicád valószíneg már nem él sokáig. Talán ezzel az indokkal megengedik, hogy megtartsd a kicsit!
2019. júl. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen tisztában vagyok vele, hogy az idős cicám nem él örökké, bár rettegek tőle, hogy egy napon nem lesz, mert ő a mindenem.

Viszont soha nem tudnám magamnak megbocsájtani, ha az utolsó éveit forgatnám fel... Mi ketten teljesen szimbiózisban élünk, és emiatt félnék nagyon a kicsitől.

Pontosan ez az, hogyha még el is tudom ajándékozni, borzalmas dolgokat lehet hallani, hogy mikre keresnek beteg állatok kiscicákat az interneten.... :( Ilyennek soha nem adnám őt.

2019. júl. 4. 11:52
 17/22 anonim ***** válasza:
Meg kell próbálni fokozatos összeismertetni őket, még az is lehet, hogy az idős cicád kedvelné a kicsit! :) A lényeg, hogy nem szabad egyből rázúdítani, először mutass neki csak szagmintákat pár napig, aztán ha bemutatod őket egymásnak, akkor azt valami nagyon finom kaja mellett tedd, hogy pozitív élményeket társítsanak egymáshoz!
2019. júl. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, igen, ezeket én is olvastam az összeszoktatàsról! :)

Ma annyi történt, hogy visszavittem a dokihoz, kapott cseppet, de szerencsére nem volt bolhàs. Ott lefotóztàk és megosztjàk, segítenek gazdit talàlni, azt mondtàk, többnyire szoktak érdeklődni a nàluk megosztott cicàknàl, de persze felkészülök arra is, hogy nem fognak, mert rengeteg a cica.

Akkor teszteltetem őt, és ha rendben van, akkor megnézzük az összeszoktatàst, ha nem fogja szeretni őt a nagy, vagy zavarni fogja,-mert nagyon pörgős, jàtékos, ami persze normàlis, csak hallottam olyat, meg làttam, hogy ez zavarja a nagyot- akkor viszont nem tudom, mi lesz...

2019. júl. 4. 22:48
 19/22 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogy az öregecskének legyen olyan helye, ahol nyugiban lehet (mondjuk egy szoba, ahova nem mehet be a kicsi)! Plusz külön etetőtál, stb... És nagyon fontos, hogy külön alomtálcájuk is legyen, lehetőleg nem egy helyen (2 cicánál tkp. a 3 alom az ideális, de ha szerencséd van 2 is megteszi)! Az alomhasznat sok cicánál sarkalatos kérdés, persze nem minden macskánál, de jobb megelőzni a bajt!
2019. júl. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Sajnos ezt a külön helyiség dolgot nem tudom megoldani...:( Nem nagy lakàsban lakunk, és az idős cicàm pont, hogy szeret màszkàlni jönni-menni, nem szereti a bezàrt ajtókat...:(
2019. júl. 4. 23:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!