Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel etessem a macskámat,...

Mivel etessem a macskámat, hogy hízzon?

Figyelt kérdés
Több, mint négy éves ivartalanított kandúrról beszélünk. Előbb lemértem és 3,9kg. Nagyon vékony szerintem, be van esve a hasa, ha előttem megy szinte olyan, mint egy kis lapka sajt. (hülye hasonlat, de értitek) Reggelire kap konzervet, szárazt, tejet. Napközben is adok neki tejet, szárazt. Van, hogy alutasakost is kap. (Whiskas, Felix hasonlók) Most a Tescoban vettem Friskies száraz tápot ami direkt ivartalanított macskáknak való, kíváncsi vagyok hízni fog-e tőle. Egyébként télen sem volt valami kövér, kicsit kerekebb volt a pocija és ennyi. Nemrég volt féregtelenítve is.

2019. júl. 11. 18:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Féreghajtó
2019. júl. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
71%

Aki nem képes 400ft/kg venni a macskájának csirkecombot(megdőzöd és a húst leszeded) azt inkább hagyjuk....azért sovány szerencsétlen mert

nem jól eteted. Majd tönkre megy a mája, veséje és százereket fogsz orvosra költeni! Miért nem eteted akkor már MINŐSÉGI táplálékkal?

Ha meg nem telik rá, nem kötelező álltot vállani.


Képzeld nekünk 2 cica is van és Orijen-t esznek (3500/kg) plusz a csirkemelltől a marha, borjú, bárány színhúsig, kacsa, fürjtojáson élnek, mivel OBLIGÁT RAGADOZÓRÓL BESZÉLÜNK.

Nem ezen fogok spórolni, NEM a GYEREK KAJÁJÁN inkább magunkon!

Persze akinél nem családtag az állat, ott mindegy...Felelősségteljes állattartásról még nem halottak a 21. században a jó népek.

Ja és nem, nem vagyunk sem milliomosok, se nem keresünk nettó 400ezret/fő...

2019. júl. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
20%
Már miért ne ihatna egy macska tejet? A kicsik miatt kezdtem el adni a macskáknak tejet mert az anya macskának nem volt elég annyi kicsinek így a nagyok is isznak belőle és semmi bajuk sőt dudák. Azért ezek a bolti tejek nem olyanok mint a házi tejek. Ezek nem sok tejet láttak. Ha eddig semmi baja nem volt a macskának a tejtől akkor nyugodtan lehet neki adni. Ha megy a hasa akkor nem.
2019. júl. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Mintha kötelező lenne csirkemellet meg ilyeneket adni a macskának:D Megeszem, a csont megmarad, azt meg a macskának adom. Én sem eszem meg az ő kajáját, van macska kaja egye azt. A többi értelmest választ pedig köszönöm.
2019. júl. 11. 21:39
 15/25 anonim ***** válasza:
Nyak meg farhát inkább, kell a foguknak a munka. Na meg tenyészthetsz snecit neki.
2019. júl. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem mondta, hogy csak a csirkemell jó. Adhatsz neki olcsóbb részeket is, pl. farhátat, belsőségeket, nyakat, stb. A "macska egyen macska kaját" hozzáállás eléggé buta dolog. Gondolj csak bele, mit eszik a természetben egy macska? Nézd meg a tescós tápod összetevőit. Szerinted mennyire egyezik?


Ezt a jelenséget hívják minőségi éhezésnek. Az étel mennyisége elég, de a tápanyag tartalma jóval alacsonyabb, mint amire a macskának szüksége lenne. Helyette olyan anyagokkal növelik a térfogatát (pl. gabonák, szója) ami a gyomrát eltölti, de képtelen megemészteni és bármit felszívni belőle. Mintha mi ennénk meg naponta egy kiló papírt.


Nem kötelező színhúst vagy belsőségeket adni neki. Azért ajánlották, mert egyszerűbb beszerezni mint egy minőségi tápot és sokszor anyagilag is jobban jársz. A legtöbb macska szereti is ezeket. Ha tápot választasz, az legyen magas hústartalmú, minél kevesebb felesleges adalékkal. Ebből nem kell neki olyan sokat adni, mivel több benne a tápanyag. Az ivartalanított macskák általában kevesebbet mozognak, ezért érdemes kifejezetten nekik való tápot választani, vagy az általánosból az előírtnál egy kicsivel kevesebbet adni.


A tejet pedig felejtsd el, mert a legtöbb macska érzékeny rá. Lehet, hogy van itt 1-2 kommentelő, akié nem, de soha nem tudhatod biztosan, hogy tényleg nem okoz-e nekik panaszokat. Teljesen felesleges is.


A 3,9 kg egyébként nem túl kevés. Nyáron a legtöbb macska lefogy és néha megdöbbentőem vékonyak. Ezek a tanácsok nem csak azért fontosak, hogy hízzon, hanem hogy sokáig egészséges tudjon maradni.

2019. júl. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg szar kajákkal eteted. Ha szereti a tejet és nincs tőle hasmenése, adhatsz neki, de biztonsági okokból válaszd a laktózmenteset. Azért nem ajánlatos tejet adni a cicáknak, mert ÁLTALÁBAN nem tudják emészteni a tejcukrot, és fosnak tőle. De, ha ez nincs és szereti, nem kell tőle megvonni.


Viszont válassz normális kaját. Zooplus jó ötlet, nagy a választék. Én konzerv kaják közül az Animonda Carnyt ajánlom, ár-érték arányban a legjobb szerintem.


Száraz kaja már neccesebb. Nézegesd végig őket, mik az összetevők, milyen arányban stb. Azt javaslom, hogy 1700-2000 Ft/kg alá ne menj és a Royal Canint kerüld.

Minél magasabb a hús aránya, annál jobb, viszont nem kell bedőlni a teljes gabonamentes kaját ajánlóknak, ha a cica nem allergiás. Ha van a tápban valamennyi, az azért nem akkora para, a lényeg, hogy ne a gabona és szója legyen az alapja.

2019. júl. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Ami a drágább macskakajákat illeti: Én kiszámoltam, anyagilag majdnem ugyanott vagyunk mint az olcsóbbakkal-mert a minőségiből nem zabálnak, nem éheznek mellette mint a Wishkas meg hasonlók mellett.
2019. júl. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

#18


Igen, ez így van. Több bennük a valódi tápanyag, jobban hasznosul, nem éhesek állandóan.

2019. júl. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Okoskák, tegnap adtam a macskámnak egy falat csirkemellet, megszagolta és kiment a konyhából, erről ennyit:D
2019. júl. 16. 20:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!