Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti beoltatjátok a macskátokat?

Ti beoltatjátok a macskátokat?

Figyelt kérdés
Volt már több macskának. Kint voltak. Őket sose oltattuk be semmire. Nem is volt bajuk sose. Most van 1 benti cicának. Kapott macska náthára oltást meg féreghajtót. A többi oltást muszáj beadatni? Így is ez majdnem 10ezer volt. És ismételni is kell. A férjem megöl ha ezt is megtudja. Ilyenre költöm a pénzt. Baja lesz ha nem kapja meg őket?
2019. júl. 19. 09:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%

Ha kimegy, kell a veszettség oltás is, és igen, kell oltatni a macskát. Köteles vagy vigyázni rá, óvni, és a fajnak meggelelő tartási körülményeket biztosítani.

Ha erre nincs pénz, nem kötelező állatot tartani.

2019. júl. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem megy ki csak benti.
2019. júl. 19. 09:37
 3/23 A kérdező kommentje:
Nem az a baj hogy nincs rá pénz. Hanem hogy ilyen hülyeségre nem adunk ki. Így is titokban vittem el a macskát orvoshoz.
2019. júl. 19. 09:39
 4/23 anonim ***** válasza:
79%
Ha “ilyen hülyeségekre” nem adtok ki, akkor tényleg nem kell macskát tartani. Az állattartás nem kötelező.
2019. júl. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
79%
Igen, az én cicám be lett oltva, ő kijárós, szeretem annyira, hogy beoltatom és ivartalanítom, az ember nem hal bele pár 10 ezer forintba, ha ezekre nincs pénzed, akkor ne is tarts állatot.
2019. júl. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
14%
A miénk bentlakó cicus, nem oltatjuk, mert egyáltalán nem megy ki, a doki azt mondta, így szükségtelen.
2019. júl. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%
Benti cicát is kell orvoshoz vinni, ivartalaníttatni. Ezt nevezik felelős állattartásnak. Ha szerinted "hülyeség" ilyenekre költeni, akkor tényleg nem való nektek állat, legyen inkább plüssmacskátok.
2019. júl. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
92%

Ha hülyeség, akkor minek nektek macska? Vagy ha beteg lesz akkor sem viszitek orvoshoz mert hülyeség?

Nem is értem az ilyen kapcsolatokat, amiben nem lehet odaállni a másik elé és elmondani, hogy "Béla! Elviszem Micikét oltatni, mert felelősséget vállatunk érte és az állatorvosi költségeket ki kell fizetni!".

Szóval én először azon gondolkoznék el, hogy miért ilyen a kapcsolatom.


2 benti macskám van. Mindkettő oltott.

Lehet hogy nem lesz baja ha nincs beoltva, de lehet, hogy pont hazaviszel a cipődön egy olyan vírust, amitől baja lesz. Ezt senki nem tudja neked megmondani előre.

2019. júl. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
77%

Akkor minek tartasz macskát,ha szerinted ez "hülyeség"?

Ha lett volna annyi eszed utána nézel mivel jár egy macska tartása. Kemény pénzek és sok felelősség. Mivel 10 ezer is soknak számít,inkább keríts neki egy NORMÁLIS és FELELŐSSÉGTELJES gazdát!

2019. júl. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%

Benti macska is elkaphat betegségeket, mivel nem steril környezetben él. Kisebb az esély, mint egy kinti, ivaros, verekedni járó macskánál, de minek macska, ha mindegy, hogy megbetegszik vagy elpusztul-e? A macskatartás egy hobbi, amire költeni kell. Ugyanúgy, ahogy a moziba járáskor is beleszámolod, hogy minden alkalommal megveszed a jegyet, a sporthoz a felszerelést, stb. A macskának tartozéka az oltás. Ha nem ér neked annyit, keress más hobbit, amire szívesen költesz annyit, amennyibe kerül.


Válaszolva a kérdésre: igen, az állataim be vannak oltva. Azért tartom őket, mert öröm, hogy vannak és szép életet próbálok biztosítani nekik. Tudom, hogy klisé, de családtagként szeretem őket. Mindent megteszek, hogy biztonságban legyenek, és ehhez hozzátartozik, hogy vigyázok az egészségünkre. A gyerekemnek is minimális esélye van elkapni a gyermekbénulást, mégsem kockáztatom, ha egyszerűen el tudom kerülni.

2019. júl. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!