Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek milyen szándékkal...

Szerintetek milyen szándékkal vitte el a kiscicákat és most mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Négy nappal ezelőtt elajándékoztam két kiscicát a háromból.

Egy kicsit hagytunk a mamának a teje miatt meg egyáltalán az érzelmeit szemelött tartva.

Azért adtam a kettő cicát annak a férfinak mert egy helyre kerültek és gondoltam ez a kiscicáknak is megkönnyíti a mamától, tesótól való elválást.

A férfi azt mondta hogy, 160nm, zöldövezeti környezetbe kerülnek és gondoltam ez szuper. Egy cicaparadicsom.

Autóval volt.

Jófajta telefonnal.

Tisztán és ápoltan.

Senki nem gondolt rosszat.

Ráadásúl a kiscicákért fizetett is amit az anya cica műtétjére fordítunk.

Ez már le van beszélve az állatorvossal. Mikor és hogyan.

Na de kértem a férfit hogy, küldjön képet hogy, lássam miként boldogulnak a cicák.

Hogy érzik magukat stb...

Viszont azóta se kép se hang az emberről.

Amikor elment egyeztettünk email címet telefonszámot stb.... Csak azt nem vettem észre hogy, a lakcímét nem írta fel.

Azt beszéltük hogy, bejelöljük egymást Facebookon és nem aggódtam.

Azzal voltunk elfoglalva hogy, fájt a szívünk a cicák ért de van hat saját cicánk és ez már nagyon sok lett volna.

Van három kutyusunk is és én bizony a szívemen viselem mindenki dolgait.

Most nagyon aggódunk.

Se kép se hang.

Mire kellett neki a cica és hogyan csípjem el.

Az állatvédőrség egyenlőre elérhetetlen de el tudom képzelni hogy, én nem figyeltem a címre nem tudnak mit tenni és így még ki tudja élnek e a kiscicák még.

Biztos megértitek mit szeretnék kérdezni , mondani.

A rendes rendőrség szerintetek foglalkozna ezzel?

Vagy azon múlik kit kapok ki? Hiszen a rendőrök esetleg telefonszám alapján megtudhatják a címét vagy ilyesmi.

Mit tegyek?

Nagyon el vagyok keseredve mert nekem számít az a két kis élet.


2019. júl. 23. 14:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
75%
Ja és a hangpostámat sose hallgatom meg, inkább sms-t kellett volna küldeni.
2019. júl. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
65%

Egyszerűen nincs kedve válaszolgatni.

Mi is adtunk már oda cicát, kértünk képeket, de nem kaptunk. Ettől még tudjuk hogy jó helyre került a cica.

2019. júl. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Kedves 18:26-os!

Nem jól értelmezte a kommentek, mindenki számára világos tartalmát.

Amit-amiben két ember megállapodik ahoz pedig szokás tartani magunkat.

Ha ez nem így működne oly sok embertársunk között akkor hol tartanánk.

Én nem azért beszéltem meg a gazdival az egy, két képet hogy, külalakban mi változik egy cicán kétő vagy négy nap alatt.....

Hogy, is gondolhat ön effélét???

Itt arról van szó hogy, két ilyen apró cica leválasztva anyáról, anyatejről, tesóról még is miként élik meg.

Hogyan viselik ezt a hatalmas változást.

Nem tudom ért e engem.

Az állatnak is van lelke.

Nem csak úgymond lepasszoljuk aztán geccsőljön vele az új gazdi ahogyan tud.

De kérem.....

Ez nagyon nem így megy.

Ezt mindössze azért írtam ide önnek hogy, ha legközelebb eladna vagy elajándékozna egy kiscicát akkor jusson/jussak eszébe hogy, gondoljon bele, önnek milyen érzés lenne.

Idegenbe csöppenni.

Nincs semmi ismerős.

Anyuka sehol és sorolhatnám...

Köszönöm hogy, írt.

2019. júl. 23. 21:20
 14/18 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező! Ezen az oldalon a tegeződés az elfogadott kommunikációs forma. Több mint negyven éve vagyok macskás, plusz egy állatvédő szervezet ideiglenes befogadója, rengeteg kiscica gazdásodott tőlünk. Igen, a kiscicának mindig fura az új hely, akkor is, ha erről részletes beszámolók készülnek, meg akkor is, ha nem. A kiscicák általában néhány napon belül megszokják az új helyüket, a felnőtteknél már lehet nehézkesebb, de nekem eddig az a tapasztalatom, hogy ha az új gazdinak valamilyen problémája van, akkor szól. Magától. Ha nem szól, akkor az azt jelenti, hogy nincs probléma. Eddigi macskás "pályafutásom" alatt kétszer fordult elő, hogy visszahozták a cicát, mert nem tudott megszokni az új helyen valami miatt.

Nem akartam szóvá tenni, de ezt a görcsös ragaszkodást én betegesnek tartom, és én pl. emiatt nem szeretném tartani veled a kapcsolatot... nem adnám meg én sem a címem és facebookon sem jelölnélek meg. Pont ezek miatt, hogy ha két napja nincs hír a macskáról, akkor már rendőrségi feljelentést akarsz tenni... nos ez nem egészséges gondolkodás. Ha ennek a kiscicák elvitelekor is jelét adtad, hogy ennyire görcsös vagy, vagy ezt megérezte rajtad a férfi, akkor teljesen érthető számomra, hogy miért nem szeretne veled kapcsolatot tartani.

Nagyon szeretem a macskákat, nem tekintem őket fogyóeszköznek, de ez túlzás, amit művelsz... a macskák számára az elválasztás az élet természetes velejárója, nagyon rugalmasak, simán alkalmazkodnak az új környezetükhöz.

2019. júl. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
34%

Egy pici cicát hoztam el eddig. Az ő volt gazdáját másnap küldtem el a *ba.

Nem annyi idős volt, mint mondta, és véreset kakilt, ennyi elég is volt a gazdiból...

Te hogy adtad át a cicákat? Mert lehet neked kéne csuklanod, mert emlegetnek nem jókedvükben.


Én sem rajonganék, amikor még én is szokom a jövevényt, de a volt gazdi pattog, hogy mi van a macskával, minden rendben stb, mert aggódik.

2019. júl. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Na bocsássatok meg és ezt az utolsó kommentet leszámítva inkább szóra sem méltatom az utolsó kommentelőket a továbbiakban.

Ne fárasszuk már itt egymást.

Ti (és nem megbántásból mondom) nem tudtok olvasni?

Az első oldalon író kommentelők azok akik megértették amit meg szeretnék beszélni?

Tanácsot kérni??? Megértettek.

Nem ocsárolókra van itt szükség .....

Írod hogy, te mennyi cicát adtál örökbe szervezet kíséretében..,.

Most ezt komolyan???

A menhelyek és állatvédő szervezetek.... Csak is szigorú örökbefogadási szerződéssel adják át az állatot.

Szigorú szig szám, cím, teljes név stb....személyi igazolvány bemutatása és természetesen pénzért.

Hiszen oltva, ivartalanítva adják csak oda.

Én megbeszéltem a dolgokat a gazdival.

Megértette.

Elvitte az állatokat.

Nem teljesített két nyamvadt képet plussz egy sort és te, ti ezen csodálkoztak hogy, "kiakad" az ember.

Tarcsd már a szavad ha megígérted. Vagy nálatok másként megy?

Nem hiába olvasni sok kérdésnél hogy, ....- ok kíméljenek.

Mert ezt olvasni sok helyen és most már értem is.

Ilyen értetlen "állatbarátok" inkább kíméljenek.

Köszönöm

2019. júl. 24. 00:22
 17/18 anonim ***** válasza:
60%
"Hiszen oltva, ivartalanítva adják csak oda.". Egy 8-10 hetes kiscicát még nem ivartalanítanak! Az utánkövetés pont akkor válik aktuálissá, amikor az ivartalanítás esedékessé válik, vagyis hónapokkal az örökbeadás után. (Az a szervezet, amelyikkel én működöm együtt, nem kér pénzt, viszont vállalja az ivartalanítás költségét, legalábbis részben. Akkor keresik a gazdit (6-7 hónapos korban), amikor már lehet ivartalanítani. Addig megbíznak benne.
2019. júl. 24. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Rendőrség, sőt még az állítvédőrség sem fog evvel foglalkozni, sajnos.


De ha tényleg ennyire eltökélt vagy, esetleg bérelj fel magánnyomozót. Ő talán a mobilszám alapján ki tudja deríteni a lakcímet, vagy a pali tartózkodási helyét.


Viszont tényleg tarts egy kis szünetet a fickónál, nehogy még a végén feljelentsen zaklatásért, hogy folyamatosan hívogatod, stb.

2019. júl. 26. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!