Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájjal együtt...

Hullámos papagájjal együtt csak másik fajta papagáj ajánlott, vagy lehet például kanári is?

Figyelt kérdés

Most szeretnék venni 2 hullámos papagájt. Közepes méretű kalitka lenne, viszont van egy nagyjából 5 négyzetméteres szoba, sok sok növénnyel, ott minden nap kiengedném őket akár órákra is. Első madaraim lennének, páromnak szüleinek volt régebben, így van kevés tapasztalata, de viszonylag kezdő ő is. Ezért szeretnénk inkább hullámos papagájt, viszont mindig is vágytam kanárira.

Ha már megszokott mindent a két papagáj, kézhez vannak szoktatva, el tudnák viselni a kanárit? (Kettőt abból is)

Külön kalitkába gondoltam, de együtt kiengedni őket... Tudom, hogy a kanári eléggé félős madár.

Ha csak más fajta papagájjal jönnének jól ki a hullámosok, akkor milyen papagáj lehetne?


2019. júl. 29. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit takar a közepes méretű kalitka? Netről kell rendelni, vagy csináltatni kalitkát, mert amit a kereskedésekben nagyként árulnak, az nagyon pici.

A szoba ugyan jól hangzik, de a sok-sok növénnyel az a gond, hogy kb az összes szobanövény mérgező számukra.

Ha különböző fajokat akar tartani az ember együtt, akkor a méretekre (kb azonos nagyságú) illetve az agresszióra kell nagyon figyelni.

Sokan nincsenek ezzel tisztában, de a hullámosok különösen agresszívak tudnak lenni. Főleg költési időben, vitaminhiány esetén, kis hely, területi agresszió, illetve stressz hatására. Képesek megölni a másik fajt, nem egy olyan eset volt, hogy nimfát ütött agyon, csépelte szét a fejét egy huli.

Ha más fajjal akarod tartani, akkor röpdében ajánlott, kalitkás tartással semmiképp és az együtt reptetés sem jó ötlet.

2019. júl. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A kalitka, amit kinéztem, 100x60x70, ha jól emlékszem.

Ha állandó felügyelet alatt vannak kint, mennyi esélye van, hogy bajuk lesz a növényektől? A szobát egyébként is csak ilyen pihenő szobának használjuk, szóval ha ott vagyok, tudok figyelni és nem hagynám felügyelet nélkül őket. Azt hittem, csak azok mérgezők nekik, amik amúgy is mérgezőek.

Jelen körülmények között akkor másik fajta madár tartását inkább elfelejtem.

Ha nem kettő hullámos papagáj lenne, hanem három, akkor számít, hogy 2 fiú, 1 lány, vagy fordítva?

2019. júl. 29. 14:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A kalitka mérete megfelelő.

Mindennapos, több órás reptetésre van szükségük. Egyrészt a zöld növények amúgy is vonzák őket, másrész nem fogsz órák hosszat ott ücsörögni, hessegetni őket, ráadásul ravaszak is. Direkt oda fognak repülni és van olyan szobanövény, amiből elég 1-2 csípés, ami megmérgezi őket. Csomó olyan növény van, aminek a levele, ága, virága mérgező, kis súlyú fajra halálos.

Mivel párban élnek, ajánlott párosával tartani őket, 2 hím, 1 tojó esetén verekedés lehet, és fordított esetben is. Persze vannak kivételek, de mivel nem hárem pártiak, jobb megelőzni a bajt.

2019. júl. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor le kellene mondanom arról, hogy lesz papagájom? :/

Az a baj, hogy másik szobába nem tudom tenni (macska miatt, mert ahol lenne, oda a macska nem tud bemenni) a növények is pont a cica miatt vannak itt.

Nincs megoldás? :(

2019. júl. 29. 15:12
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi lenne kivitelezhető, de pl addig le lehetne takarni valamivel a növényeket vagy megoldani, hogy ne férjenek hozzá, a cicát jobban lefárasztani, hogy ne rombolja szét a növényeket, vagy megtanítani a neki, hogy nem vadászhatja le a papikat. Persze ehhez ismerned kell a macsek természetét, a vadászösztön erősségét és csak felügyelettel lehetnének egy légtérben. Esetleges opció lehetne még, hogy addig bezárod a cicát a hordozóba, de azt szegény cica szenvedné meg.

Nem kell lemondani róla, csak meg kell találni azt a megoldást, ami mindenkinek jó. :)

2019. júl. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az rossz a madárnak, ha éjszaka máshol van? Tehát nappal a nappaliban lenne, éjszaka viszont a másik szobában. Így meg tudnám oldani, mert ott el tudom keríteni a cicát pár órára.
2019. júl. 29. 19:26
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a legjobb, de ha rutint tartasz, és megtudjátok oldani a kalitka ide-oda cipelését, akkor hozzászoknak. Ami fontos, hogy mindenképp még világosban kerüljenek be az alvós szobába. Az elején 1 hétig nem ajánlott őket kiengedni, hogy szokják a helyet és felmérjék majd a repüléshez. Szóval itt ez most 2 helyre fog vonatkozni, mert ismeretlen környezetben este megijednek és összetörik magukat. Ha letelt az 1 hét, madárbiztosra kell alakítani a szobát, ajtó-ablak zárva, függöny legyen fent, szekrények mögé ne tudjanak beesni stb. És a legfontosabb, tenyésztőtől vegyél vagy hozzáértő embertől (Facebook-os csoportok), semmiképp ne kereskedésből és ne kézzel neveltet. A szelídítés is időbe telik, ezért is kell jó helyről venni, hogy könnyebb dolgod legyen a kalitkába visszaterelni őket. :)
2019. júl. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, a jó tanácsokat! Igyekszem a legmegfelelőbb környezetet kialakítani az állatoknak :)

Sokat segítettél!

2019. júl. 30. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!