Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A papagájok tudnak kommunikáln...

A papagájok tudnak kommunikálni a gazdájukkal?

Figyelt kérdés
Én arra lennék kiváncsi, hogy, ha például felteszek neki egy kérdést, akkor õ arra tud majd értelmes választ adni. Persze tudom, hogy nem egybõl tanúl majd meg beszélni, hanem lassú évek alatt. Azért kívámcsi vagyok. Tudom, hogy fajtától is függ, akár a Jákó, Hullámos, vagy Nimpha?
2019. aug. 1. 09:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
87%

Hangutánzára képesek, nem beszédre! Nem fog neked válaszolni, nem ember, csak a tanuld dolgokat ismételget.

Alex ugyan kifejezetten értelmes jákó volt (4-5 éves gyeret értelmi szintje), de ő sem volt képes a kommunikáció ilyen mértékére. Mint a megtanított kutyák, mikor kiadják az ül/fekszik stb parancsot, tudják mit kell cselekedni, de nem értik magát a szót. Nem értik mit jelent az "ül" parancs, a hangsúlyt, és a szóhoz csatolt cselekvést tanulják meg. Alex is ilyen volt, megtanulta ha a macska szó hangzik el, ahhoz a nyávogás kötődik, stb.

2019. aug. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!