Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit lehetne csinálni ezekkel...

Mit lehetne csinálni ezekkel a büdös madarakkal? Nincs valami méreg? Reggelente állandóan a csip-csip-elésükre kelek. Grrrr

Figyelt kérdés
2010. júl. 20. 06:48
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
56%

hát én itt a sivatagban... boldog lennék ha madárcsiripelésre ébrednék.


szerintem madarakat mérgezni törvényellenes, azt mondod, név nélkül írsz, de az IP címedet azaz a számítógéped helyét tárolja a rendszer a bejegyzéseid után. nyilván nem kerülsz évekre börtönbe de valószínűlkeg megbírságolnának.


aki igazán fáradt, az tud aludni zajban is, pláne természetes zajban, szélzúgás, eső, madárcsiripelés, miegyéb. ha rossz alvó vagy, az nem a madarak hibája.

füldugó, altató segíthet. vagy egy jól szigetelt ablak.


mondjuk nekem a város zajai is bejön..villamoscsilineglés meg ilyenek :D arra is nagyon jókat szoktam aludni.

2010. júl. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
56%

A verebek irtásával vigyáznék a helyetekben, mert a galamb kivételével már gyakorlatilag minden madár védett!

Énekesmadarak, verebek, varjak, sirályok, meg amiket látsz a városban.

Mondjuk ha a parasztok nem üldöznék őket vidéken és nem irtanák őket akkor kevesebb madár lenne a városban.

A termésben az árvíz amúgy több kárt okoz, mint amennyit a varjú elfogyaszt belőle, de hát sajnos a parasztnak semmi nem elég. Kell a pénz a 10 milliós traktorra, a mercire, meg a 230 m2-es családi házra a fiú gyeröknek.

2010. júl. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
56%
A házi veréb nem védett(bár ki tudja meddig), a mezei veréb viszont az, eszmei értéke 10000 Ft, 2007-ben az év madara volt. A briteknél pl. már alig van egyáltalán veréb. És hogy a veréb nem hasznos??? Elmondom, hogy költési időben csak rovarokat fogyaszt és a fiókáit is azzal eteti! Ja és téged kéne megmérgezni!
2010. júl. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
56%

A házi veréb védett.:) Illetőleg Magyarországon mindenképp.

[link]

2010. júl. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Na, ez is csak Magyarországon történet...
2010. júl. 20. 14:29
 16/36 anonim ***** válasza:
49%
Na, ilyen gyökér is mint te csak Magyarországon élhet...
2010. júl. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
44%

Hogy miért nem zárom be az ablakot? Mert tudod qrva meleg van.


Ja és csak azért mert vidéken élek paraszt vagyok? Csak a sok bunkó Pesti a városi? Elegem van a Pestiekből azt hiszik övék a világ pedig a seggemhez sem ér fel az IQ szintjük (tisztelet a kivételnek) Jah és ha nem tudnád : A ''paraszt'' azért dolgozik hogy negyen legyen mivel (kenyérrel) azt a majomfejed tömni és nem azért hogy mercit vegyen (egy mezőgazdász örülhet ha nyáron összejön 1 millió forint a termésekből összesen). Na csak ennyit akartam de majd jön a sok budapesti bunkó aszt leugat.

2010. júl. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
49%
Kapcsolj ventillátort! Az csak van vidéken is...
2010. júl. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
39%

A madarak hasznosak, még a veréb is, nem kéne ennyi allergiagyógyszert vennem, ha lenne elég rovarevő madár, aki elpusztítja ezeket a dögöket (sajnos allergiás vagyok a rovarcsípésre, ez azt jelenti, hogy ha pl. a bokámon akár csak egy csípés van, nem tudok lábra állni, ha nincs gyógyszer, mert begyullad).

Én tudom, hogy vidéken nehéz, és a termelés fontos, a nagyszüleim is termelnek, és fillérekért tudják csak eladni, jóformán nem sok hasznuk van rajta (mert ugye a termelés költségekkel is jár, víz, rovarirtó szerek...), a nagyüzemi termelés meg nem magánkézben van. Én városi létemre ezt tudom.

De madaras egyesület tagja vagyok, és kell találni alternatívát, hogy akit zavarnak a beszűrődő zajok (akár autó, vonat, akár állatok), meg tudja oldani (bár néha nem baj az éber alvás, ha illetéktelen akar behatolni). Mondjuk a rossz alvás nem a zajoktól van, okozhatja stressz (család, munkahely, iskola), betegség, nem megfelelő táplálkozás, káros szenvedélyek, ezeket kellene előbb megtalálni annak, akit a zajok zavarnak. Engem a természetes zajok (ebbe beletartozik a mellettünk lévő autópálya minden napi zaja is) nem zavarnak, az viszont igen, ha például a szomszéd az éjszaka közepén döngeti a zenét vagy a tévét, mert az nem természetes, ráadásul hangosabb a normálisnál.

A madarakat meg nem tovább pusztítani kellene, hanem alternatív megoldást kitalálni, mert ha egy idő után nem marad belőlük elég, az komoly károkkal járhat (egyik a rovarok drasztikus elszaporodása, és ne jöjjetek a vegyszerekkel, hogy van az is, mert az meg káros, allergiát és betegségeket okoz, akár még rákot is). Madaras egyesülettel kell tárgyalni, van elég, nekik ez az egyik feladatuk, hogy figyeljenek az állományra, és ne csak a mennyiséget, hanem azt is szabályozzák, hogy hol tudnak nyugodtan élni ezek az állatok.

2010. júl. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
47%
Évtizedek óta madárcsicsergésre ébredek, nyáron nyitott ablaknál is, a kertben sok madár van télen az etetőn, ilyenkor fészkelnek. Ha ennyire utálod, költözz be a káposztásmegyeri Aquapark műpálmás, műnapfényes, mű tengerpartjára. És egyél műkaját és igyál mű sört. Aztán alakítsanak át műemberré!
2010. júl. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!