Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van olyan énekesmadár ami...

Van olyan énekesmadár ami hajlandó elfoglalni egy már elkészült fészket?

Figyelt kérdés
Gondoltam rásegítek egy kicsit, hogy már kibélelt odút készítek nekik. Eszembe jutott, hogy elriaszthatja a bélelt fészek, hogy az már egy másik madár fészke.
2020. febr. 3. 01:09
 1/3 anonim válasza:

A kisebb madaraknak nincsen olyan jó szaglásuk, hogy így gondolkozzanak.

Én a nimfáimnak csak forgácsot tettem be az oduba, és már 3 tojás van benne, szóval szerintem nem hinnék azt, hogy azt már egy másik pár elfoglalta volna. Mindig bent lennének felváltva akkor már.

2020. febr. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Forgácsra még nem gondoltam, bár érdemes vele vigyázni, hogy fűrészpor ne legyen közte. A hörcsögöknél állítólag valami tüdő problémát okoz.

A madarak meg még csapkodnak is a szárnyukkal.

Az előkészített fészeknél lehet olyan, hogy nincs benne egyik szülő sem, mikor építik még a fészket, akkor üres is lehet.

2020. febr. 4. 01:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Sok odút tettem ki, nem kell bele fészekanyag. Vagy kiszórják, vagy nem mennek bele. Ellenben ki lehet tenni fészekanyagnak valót valahová, az pl.megkönnyíti a dolgukat kicsit. Minden faj másképp, mással béleli a fészkét, úgy ahogy te is magad szereted berendezni a házad.

"fészekanyagnak való mohát, gyapjút, szőrt kötözünk a fák ágaira."

[link]

2020. febr. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!