Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért csapdázzák a szarkákat?

Miért csapdázzák a szarkákat?

Figyelt kérdés

Ma egy élvefogó csapdát találtam, 3 oszló szarka és egy élő, étlen-szomjan talpalatnyi helyen.

Ez legális így?



2020. máj. 21. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Ha van rá engedély igen. A szarka kártevő, veszélyes más madarakra, fészkekre,apró vadakra...stb
2020. máj. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Fogalmam sincs miért csapdázzák.

Nem mondanám, hogy legális legalábbis májusban, mert júliustól februárig vadászható, szóval most nem lenne szabad vadászni rájuk.

2020. máj. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Remélem, kérdező, elengedted azt az egyet.
2020. máj. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Csapdázni legális, ha épp vadászati idénye van a szarkának, de mivel még nincs ezért most nem lehetne. Viszont az nem etikus hogy hagyják éhen halni benne a madarakat. Ha már meg vannak fogva akkor a lehető leggyorsabban kell végezni velük megkímélni a szenvedéstől. A csapdázás alapfeltétele, hogy MINDEN NAP ellenőrizni kell a csapdákat, már csak azért is mert a csalimaradat etetni kell. Egy normális vadász így csinálja.
2020. máj. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elengedtem igen. Én speciel megőrülnék, ha egy másik ember hullája lenne mellettem és két lépést előre meg két lépést hátra tudnék össz vissz megtenni
2020. máj. 21. 20:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!