Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ez már nem normális? Nagyon...

Ez már nem normális? Nagyon megtépték az egyik japán fürjünket!

Figyelt kérdés

Tehát 2 honapja 3 részletben hoztunk haza 100 fürjet ebből 30 kakas amiknek a felét vágtuk le. Tojáskigurulós ketrecbe vannak de mindenap puculjuk őket és adunk nekik friss vizet kisöpörjük a faházukat. Jolomitot raktunk a vizükbe jót akartunk de erre megvadultak es eddig is volt akit szétcsiptek és vérzetr de nem ennyire. Most az egyik kakas hátaaljából rendesen ki van tépve egy darab és kint van a csont. Kivettük, ment a kisketrexbe külön ami az ugynevezett karantenjuk. Nagyon megijedtem, rosszul is lettem a látványtól. Meggyógyulhat ? A jolomit volt a baj?

16/l



#vér #sérülés #madár #fürj #fürjtenyészet
2020. aug. 5. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azzal van baj, hogy az be-és összezártság, a minimális tér agresszívvá tesz embert, állatot. Ezt kísérletekkel bizonyították.
2020. aug. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jolomit? Próbáltam rákeresni de nem taláktam semmit. Jolovitre gondolsz? Attól biztos nem vadulnak meg. Egyébként abból adagolásnak megfelelően csak 5 napig kapnak?


De ha csak egy kis tojóketrecben vannak akkor egyértelmű a gond. Borzasztóan stresszeli az állatokat ha alig tudnak mozogni és nyilván próbálják felállítani a "rangsort" harcokkal. Egyébként egész nap abban vannak?


'Meggyógyulhat?' uhm orvos mit mondott? Adott rá valamit?

2020. aug. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki, valaki kiharap csontig belőled egy darabot, aztán áttesznek egy ketrecbe minden kezelés nélkül. Hm? Szerinted jól fogod érezni magad, főleg miután megköpik a legyek, elfertőződik és szepsisben meghalsz?

Nem a jolovit a baj, az egy vitamin.

Hanem az a baj, hogy egyesek állatokat tartanak bármiféle halvány lila fogalom nélkül.

Mekkora kell legyen a hely?

Hány fürjet lehet maximum 1 négyzetméteren tartni?

Lehet-e összezárni kakasokat? (NEM! Főleg fürjeknél nem!)

Hány tojó jut egy kakasra?

Betadinnal azonnal lemosni, állatorvoshoz elvinni, ha kell adjon antibiotikumot és fújja be sebfedővel, ha az egyáltalán elég.

A kakasokat külön kell tartani. A fürjek költési időben nagyon agresszívek. A kakasok folyamatosan verekedni fognak.

Sajnálom szegény állatokat, tehetetlenek, kiszolgáltatottak, főleg a madarak, némán szenvednek. A kutyád legalább megharap ha rosszul bántok vele.

2020. aug. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A fürjek 3 ketrecbe vannak rakva. Nincsenek tömörve. A sérült állatot betadinoztuk fertötlenítettük és felhivtuk a termelőt hogy mi legyen
2020. aug. 5. 23:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Három ketrecbe-ha jól értettem tizenöt kakas?
2020. aug. 6. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
" Nincsenek tömörve." Az neked mit jelent? Mekkora egy ketrec, és hányan vannak benne?
2020. aug. 6. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem nem. 15 kakas van osztva a 3 ketrecbe 5 az elsőbe a másodikba és a harmadikba. A kakasok melle mindegyik ketrecbe megy tojó. 2 ketrrecbe megy 25 és egybe 30. Egy ketrec 60×80 cm.
2020. aug. 6. 08:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát nem csoda ha verekednek. Ez egy négyzetméter sincs, és egy négyzetméterre maximum húsz fürjet tartunk.
2020. aug. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát izé, nincsenek tömörítve... Nekem egy 40x80-as, szilárd alju azaz nem tojáskigurolós ketrecben van 1 kakas és 5 tojó. Ezenkívül nem zárunk össze 5 kakast egy ilyen kicsi ketrecbe.
2020. aug. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!