Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz lakásba?! Csak szerinte...

Kuvasz lakásba?! Csak szerintem nem normális aki ezt komolyan gondolja? Ez állatkínzás, nem?

Figyelt kérdés

2016. febr. 7. 11:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Ez a kutya természetétől is függ meg, hogy milyen gyakran van kiengedve, mekkora a mozgás igénye... de szerintem tényleg nem lakásba való...
2016. febr. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%
Van aki német dogot tart lakásban. De ha normálisan sétáltatja és lefárasztja, akkor egy ekkora kutya is elvan bent. Én szmély szerint mondjuk nem tartanék ekkora kutyát lakásban.
2016. febr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
Nem hallottam még erről, de szerintem, ha napi 3-4 sétát, ami összesen úgy 4-5 órás, biztosítani tudja a gazdi, nem akkora probléma. Meg persze az sem mindegy, mekkora az a lakás. Egy szobásba nyilván hülyeség, de mondjuk ha van 2-3 szoba, mindjárt más a helyzet.
2016. febr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
39%
A kuvasz nyájak mellé lettek kitenyésztve. Semmikëpp nem való lakásba.
2016. febr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Ha van eleget sétáltatva, futtatva nem hülyeség.

Igazából bármilyen kutyát lehet lakásban tartani, csak mondjuk némelyik fajjal "egész napos" séta formáció áll fenn és erre nem minden gazdi képes.

Én a kistestű keverékemmel sétálok és futok 3-4 órát, (néha többet) és így sem tudom lefárasztani.

Ismerek olyat, aki lakásban tart kuvaszt, a kutya kiegyensúlyozott, de ugyanúgy ismerek skót juhászt, labradort, vizslát, boston terriert, kaukázusit, border collie-t...

Szerintem az az állatkínzás, amikor ezeket a kutyákat (de más fajokat is) bezárnak ilyen 1-2-3 négyzetméteres "szobaketrecbe" egész napra, de igazából ezt az állatvédelmi törvény is tiltja.

2016. febr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
29%
a kuvaszt nem futtatni kell, meg trükköztetni, teljesen más a funkciója, és ugy gondolom, hogy aki ilyen kutyát bekényszerit egy lakásba, az nem normális.
2016. febr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
38%
Utso előtti. Nem faj, hanem fajta. Nagy különbség!
2016. febr. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%

És nem "Utso" hanem utolsó, nagy különbség.

Elírtam és? Tanulj meg Te írni és utána okoskodj:)

2016. febr. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%

Én sem tartanám panelban.


Nekem ismerősöm tartott kaut 3 évig panelban,utána kertesbe költöztek. De teljesen jól el volt. Reggel 1 órás séta,délután 2 óra. Este fél óra. Hétvégente meg egész napos kirándulások. A kutya ehhez hozzá szokott.Tény,hogy rettegtek tőlük :D MOndjuk szerintem amúgy is egy lusta dög volt. Kertes házban csak feküdt és aludt. Sétálni se nagyon akart menni :D

2016. febr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
41%

Aki kuvaszt tart lakásban, az a fajta eredeti funkcióját tagadja meg.

Mondjanak bármit is.

2016. febr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!