Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha tömik a kacsákat az nem...

Ha tömik a kacsákat az nem állatkínzás?

Figyelt kérdés
Szerintem senkinek nem esne jól ha etetnék akkor is ha nem éhes.
2010. aug. 8. 00:49
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
73%
Nem nagyobb állatkínzás, mint a modern gépesített baromfitartás egésze.
2010. aug. 8. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:
62%
Azoknak akik eszeveszetten vedik az allatok "jogait". Nem ertek egyet az allatkinzassal, azzal hogy valaki veri, kikoti (igen, ez allatkinzas), vagy ehezteti a kutyajat, vagy amije van. De legyszives, nezz mar egy kis discoveryt. Mikor 4 hiena korbeveszi az antilopot, az egyik beleharap az orraba, a tobbi pedig alulrol elkezdi kiragni a hasat, mikozben az antilop meg eletben van. Allatkinzas 2 marek kukoricat lenyomni az allat torkan ? Mirol beszelunk emberek ? Kuzdesz igy, kuzdesz ugy, eliteled akik csinaljak, de az etteremben ugyanugy libamajat kersz. Ez nem mindenkire vonatkozik, de remelem ertitek, mit akartam mondani vele.
2010. aug. 8. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
64%

Kedves előző! Te sem nézz annyi tv-t!

Az antilop amikor elkapja az áldozatot akkor megöli egy harapással a nyakán. Ez az eset amikor kitépik a belső szerveket nem szokványos! Az "áldozat" a szabadban élt és ez a vég az élet rendje, de az antilop nem kínozza nap mint nap! Egyszer elkapja és kész! A kacsa naponta 3x vagy többször meg van tömve egy kis, sötét ketrecben él és nem hiszem, hogy úgy ahogy a szabadban élne! Jó lenne ha az ilyen embereket mint te 1 hétre bezárnának és naponta lenyomnák a torkán a kacsa májat egy csövön (kb 3 kilót egy alkalommal) megnézném , hogy akkor mit írnál te nagyokos!

2010. aug. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
46%

Igen,állatkínzás!Szegénynek lenyomják a torkán a kaját...hát nem lennék a helyében...:(

És kedves 03:05,arra nem gondoltál,hogy a hiénának is élnie kell valamiből?!De a hiéna nem ember,nem fogja megsajnálni az áldozatát,és nem választ humánusabb módszert a megöléséhez,mert nem választhat...ez a természet rendje,de az nem,hogy tömik az állatot!A ragadozók nem kezdik el hetekkel,napokkal az áldozat megevése és megölése előtt tömni őt...

2010. aug. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
36%

Kedves kettővel előző. Teljesen igazad van:D

Miért állatkínzás már minden? Ha van értelme, akkor már szerintem nem kell róla pofázni. Egy medvét kikötni, és medvékkel széttépetni lehet hogy állatkínzás, mert annak nincs értelme. De egy kacsa hizlalása állatkínzás? Különben is, egy kacsa életének mennyi értelme van? Megszületik, meghízik, (esetleg családot alapít), és meghal, nem?

Ennyi erővel, az kötelező iskolába járatás nem emberkínzás? Meg a törvények betartatása, az igazságszolgáltatás nem emberkínzás? Azt meg mi nem választhatjuk, hanem kötelesség, és ennyi

2010. aug. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem állatkínzás. Gondolj bele hogyha tele eszed magad fáj a hasad,nekik is ugyanúgy fájhat.És ezt csak azért csinálják hogy nagyobb legyen a mája és többért tudják eladni...Viszont a máj így tele lesz zsírral(ha belerakod egy serpenyőbe sülni akkor látni fogjátok ahogy olvad ki a zsír és harmad akkora lesz a máj)
2010. aug. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
64%

08.33! Egy kacsa életének annyi értelme van mint bárkinek, mint bármilyen élőlénynek! Nem az értelméről van szó, hanem a jogairól, joga van a kínzás nélküli élethez!! Igen megesszük őket de én le tudok mondani a libamájról és a szőrme bundáról is!Te Isten vagy talán, hogy eldöntsd ki mire született? A te életednek mi értelme van? És ha én azt mondom semmi? Nekem a te életednek semmi értelme, de ezért nem foglak bezárni és kínozni!

Ti utáljátok, hogy az állatvédők védik az állatok jogait-mert szerintetek nincs nekik-én meg utálom, hogy nem fogjátok be a szátokat és nyomjátok a hülyeséget!

Én a vadászoknak is mindig azt szoktam mondani, lesből lelőne egy állatot nem olyan nagy trófea, tessék vele megbirkózni, tessék neki menni puszta kézzel egy vaddisznónak vagy egy tigrisnek! Megnézném ki vinné haza a másik fejét trófeának!

2010. aug. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
39%
olvass bele a Bibliába, hogy ki mire lett teremtve:)
2010. aug. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
43%
Nem a biblia nekem az erkölcsi norma és nem is a papok prédikációi!
2010. aug. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
59%

"A bibliai teremtéstörténetben az állatok megalkotása közvetlenül megelőzi az ember teremtését. Ebből a Talmud írásmagyarázata így következtet: „Azért teremtette Isten előbb az állatokat, és csak azután az embert, mert így figyelmeztette őt, hogy ügyeljen azokra, akik megelőzték őt a teremtés történetében” (Szanhedrin 38/a.). Sajnálatos tény, hogy ennek a gondolatnak a tanulságait az ember mindmáig nem tette magáévá."


A bibliaolvasó ember számára közismert, hogy a vízözön után Isten szövetséget kötött az emberrel, ennek jele a szivárvány. Ám, ha figyelmesen elolvassuk a Szentírás szövegét, láthatjuk, hogy a Világ Ura nem csupán az emberrel, hanem az állatokkal, minden élőlénnyel egyaránt kötötte meg ezt a szövetséget. „Íme, én szövetséget kötök veletek és magzataitokkal, akik utánatok (jönnek), valamint minden élőlénnyel, akik veletek vannak, a madarakkal, a barmokkal és a föld minden állatával, akik veletek vannak, mindegyikkel, aki a bárkából kijött, a föld minden élőlényével(Mózes I. könyve, 9. fejezet 9-10. vers). A bibliai kijelentés látszólag bőbeszédű, holott alapszabály a Szentírásban, hogy nincs és nem lehet fölösleges szó a szövegben. Az ismétlés itt azonban indokolt: arra utal, hogy még a bárkán kívül maradt élőlények (például a halak) is fontos partnerei az Istennel kötött szövetségnek"


Nem hiszem, hogy a biblia bárkit is arra ösztönöz, hogy a falánkságért megkínozza az állatokat!


A falánkság bűn!

2010. aug. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!