Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa papagáj idegesítő...

Nimfa papagáj idegesítő hangot ad ki. Miért csinálja ezt egész nap?

Figyelt kérdés
Foglalkozom vele eleget. Bármikor ki jöhet repkedni, simogatom, sokat beszélek hozzá. Néha emiatt énekel is nekem és azt mondja puszika. Viszont van egy nagyon idegesítő majdnem h síró hangja. Rövid, de nagyon irritáló és egyfolytában ismétli. Nem tudok rájönni mi lehet a baja. Orvoshoz vittem nem volt baja. De már fél éve ezt csinálja és mivel új helyre költöztem egyre irritálóbb nekem is meg a szomszédoknak is. Természetesen van párja, de ő csendes. Nem neki vinnyog hanem nekem. Mintha sírna

2020. nov. 14. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom a visításra gondolsz. Akkor visítanak, ha valami nem oké. Már csak azt kell kitalálni, hogy miért.

Okok:

- Nincs kajája, vize

- repkedni szeretne

- front van

- magányos (ha nem jön ki jól a párjával)

- kézzel nevelt

- vitamin hiány (szépia mindig kell hogy legyen előtte és kapjon gyümölcsöt/zöldséget, főtt tojást...)

- túl sok, vagy túl kevés fény

- zajok, elektromos sugárzások zavarják

- stressz

- kialvatlanság (napi 12 óra alvásra van szükségük. Segít, ha letakarod estére a kalitkát)

2020. nov. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%
Egyedül van?
2020. nov. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Természetesen mindene megvan. Táplálkozás, itatás rendben. A társát szereti. Zavaró hangok szerintem nincsenek. Teljesen random csinálja mintha unatkozna vagy nem is tudom. Kézzel nevelt. Bármikor ki mehet repkedni. Világos helyen vannak.
2020. nov. 15. 02:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Meg is van a gond, kézzel nevelt. A kézzel nevelt madarak nem csak abban változnak meg a szülők által neveltektől, hogy nagyon szelídek. Ember nevelte, így az embert tarja párjának. Agyilag "átkattannak", amit nem minden esetben lehet vissza fordítani. Ezért udvarol neked és ezért visít folyton. Csinálj nekik kalitkán kívüli játszóteret, hintával, ágakkal, játékokkal. Legyen változatos, élvezze és foglalja le a játék. Foglalkozz vele kevesebbet, hagyd egy kicsit "elvadulni", mert a sok foglalkozással rontassz a dolgon. Ha visít, tereld el a figyelmét, tedd a játékokhoz vagy a párja mellé.
2020. nov. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!