Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit javasoltok, mit tudnék...

Mit javasoltok, mit tudnék tenni? Kezdő papagájtartó vagyok!!

Figyelt kérdés
Sziasztok! :) Van nekem egy fischer törpepapagájom és az utóbbi hónapokban problémáim adódtak vele. A karantén idő alatt történt egy kis balesete és a szárnya tövénél felsérült a bőre, viszont a nyáron szépen begyógyult. Igen ám, de a papagáj azóta azon a felületen kitépkedte a tollait és folyamatosan felsérti a szárnya tövénél a bőrt. A seb nem mély, viszont fél centi széles biztosan van, amit folyamatosan piszkál. Én, mint kezdő papagáj tartó eléggé aggódom és nem tudom mit tehetnék. Olvasok és kérdezgetek utána, meg próbálok neki vitamindús eleséget biztosítani, de úgy érzem hiába, mert azóta is folyamatosan csinálja. Ezért szeretném a ti segítségetek is kérni, hátha tudtok nekem javasolni valamit. A válaszotokat előre is köszönöm! :)

2020. nov. 16. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van párja?
2020. nov. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem sajnos nincsen, de minél hamarabb szeretnék venni neki. Eddig azért nem volt tervben a vétel, mert volt egy másik madaram, akivel elbeszélgetett csendeskén, illetve a karanténos helyzetben a közeli kisállat kereskedésben nem kaptam ilyen fajta madarat. :(
2020. nov. 16. 17:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a depresszió és a pszichés zavarai miatt kezdi ki újra és újra a sebét.


Ezeket a madarakat párban kell tartani, mert így vannak kalibrálva.


Viszont idegen madarat azután tegyél be hozzá, hogy meggyógyult valamelyest a sebe, ugyanis ő is kikezdheti.

2020. nov. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg is van a gond. Minden papagájt párban tartuk, a törpét meg szigorúan tilos. Ez önsanyargatás, direkt okoz fájdalmat magának. Depressziós. Öncsonkításra is képesek ilyenkor. Ha érdekel, ajánlok Fb csoportot, ahol találsz mellé párt. Ne kereskedésből vegyél!
2020. nov. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2-es válaszodra: akkor távolabb kell menni, tenyésztőt kell keresni stb. Az idő most nagyon számít, egy idő után nem fogadják el a fajtársaikat sem.
2020. nov. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt nagyon megköszönném! :)
2020. nov. 16. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!