Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kinek ideális állat egy...

Kinek ideális állat egy középtermetű papagáj (többi lent)?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta szerelmes vagyok a papagájokba, természetesen szeretnék is egyet.

De nem akarom úgy bevállalni, hogy aztán kiderüljön, mégsem fér össze az életmódom az övével, vagy fordítva, és emiatt szenvedjen szegény.

Az életem most több változáson fog átmenni, és csak az egyetemet tudom időpontokhoz kötni, a többi, hogy mikor jön el, fogalmam sincs, gondolom így nem kell tovább magyarázni, értitek. :D

Egyébként napi időbeosztásom nincsen, a munkám/tanulmányom olyan, amihez nem is lehetséges szigorú időbeosztást kötni. Van, hogy már 9-10-kor elégedetten fekszem le csucsukálni, és van, hogy az éjszaka közepén beugrik egy ötlet, amit nem halaszthatok másnapig.

A rendelkezésre álló hely nem lenne kicsi. Tudnék biztosítani neki/nekik (egy pár max) egy tágas kalitot, amit elképzelédeim szerint az idő nagy részében nyitva hagynék, hogy szabadon ki-be mehessen, és a szobában lehessen. Ez így rendben lenne? Indokolt esetekben csuknám be, szellőztetés, porszívózás, éjszaka, vagy akármi más, aminél nem jó ha kimászkál.

Sajnos olyan papagáj, ami kinden percben a gazdiján csüngene, biztos nem jöhet szóba (úgy tudom, a kis Sándor például ilyen), mert neki nem tudnék biztosítani annyi töméntelen figyelmet.

A leírások alapján én a Jandaya papagájt láttam talán a legideálisabbnak, de még mindig nem tudom, hogy egyáltalán a papagájnak ideális gazdája tudnék-e lenni.

Azt hallottam (vagyis olvastam) még, hogy a szülő által nevelt papagájok nem fognak később annyira függeni az embertől, de attól még ugyanúgy megszelídülnek, csak nem áll fenn a kockázat, hogy érzelmileg labilisak lesznek, és olyanná válnak, akik ordítanak, ha kimész az ajtón. Ez mennyire igaz? Bármilyen tanácsot szívesen fogadok papagájtartással, papagájválasztással kapcsolatban, és azon sem sértődöm meg, ha valaki éppen le akar beszélni róla. (persze megindokolva :D )

Előre is köszönöm a segítséget!



2019. jan. 7. 09:13
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja, és még egy dolgot kifelejtettem: Az utazást/nyaralást papagájosoknak hogy lehet megoldani? Szomszédra bízzátok? Hogy lehet erre megbízható embert találni? Vagy mi a megoldás? Szoktatás? (elöször kevés, aztán egyre több napra mész el?)
2019. jan. 7. 09:18
 2/14 anonim ***** válasza:
52%

A leírtak alapján én nem javaslom a papagájt. Egy ilyen madárka rengeteg figyelmet igényel, rengeteg odafigyelést és törődést. NEM JÁTÉK!

És természetesen folytonosságot. Nem kapcsolhatsz villanyt az éjszaka közepén amikor ő alszik.

Rendszeresen kell reptetni is, és persze rendkívüli módon figyelni rá.

És ha már most az utazáson töröd a fejed, akkor inkább ne legyen papagáj. Sem a szomszéd, sem a barát sem senki nem fogja ellátni szívesen, sőt nem fogja reptetni és nem fog rá figyelni sem. Az nem gondoskodás, hogy 2 naponta felönti az etetőjét!

Üdv egy papagáj tartó 7 papagájjal.

2019. jan. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nyugodtan tarthatsz, ha 2-t veszel, akkor nem fognak annyira függeni tőled, ellesznek egymással is. A jandaya egyébként elég hangos. A tartási körülményeket szerintem tudod bizzosízani, nagy kalit és napi röptetés oké. Mi ha kirándulni megyünk a mamám etet egy hétig, amit simán megold, pedig napi 1 órát vesz igénybe(kb 160 db madár), igaz a röptetéssel nem kell foglalkoznia mert röpdés madarak mind.
2019. jan. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi véleményeket! Mindkettőtöknek ment a zöld, ám...



"Az nem gondoskodás, hogy 2 naponta felönti az etetőjét!"


...nem tudom, miből szűrted le (?!), hogy mindössze ennyit foglalkoznék vele :( ...abból, hogy azt írtam, egyszer-egyszer elutaznék? Papagájosok nem utaznak?


A röptetéssel kapcsolatban: én meg pont azt hallottam, hogy bent élő madarat nem szabad kivinni, mert sokkoló számára a kinti környezet. Vagy mégsem? Akkor mi az igazság?


Várok további válaszokat az eredeti, és a később felmerült kérdésekre is. :)

2019. jan. 7. 23:24
 5/14 A kérdező kommentje:
#2-től elnézést kérek, most látom, hogy félreolvastam, amit írtál
2019. jan. 7. 23:27
 6/14 anonim ***** válasza:
46%
A röptetést a házban kell megoldani, kint esetleg hámmal lehet, anélkül semmiképp.
2019. jan. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Bármelyik papagáj megtanítható arra, hogy szabadröptetés közben kézjelre vagy füttyre visszajöjjön, bizony lakáson kívül! Ehhez rengeteg gyakorlás és kőkemény, masszív bizalom szükséges mindkét fél részéről, hónapok, akár évek munkája van benne.

Sok Youtube videó szól a szabadröptetésről; szállítóboxban kiviszik a madarakat egy nyugodt, nyílt területre, ahol órákon át annyit repül a papagáj, amennyit csak akar. Mint a kutyasétáltatás. :)

Egy közepes- vagy nagytestű papagáj szinte 0-24 órás elfoglaltság. Mintha lenne egy vagy két 4 éves gyereked. Nagyon meg kell gondolni a tartásukat; a pénz ne legyen akadály, párban tartva ugye mindenre kétszer annyit kell számolni.

A madártartásban inkább az idő a kritikus faktor. Minél több időt tudsz rájuk szánni, annál boldogabbak lesznek a madaraid. Párban csak akkor vadulnak el, ha kevesebbet foglalkozol velük, mert "hiszen párban vannak". Ilyen esetben dupla annyi foglalkozás szükséges.

Nagyon gondold meg. Nem hörcsög, ami elvan egy ketrecben, mert magányos állat. A papagáj szociális lény.

2019. jan. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
21%
Meg ne próbáld szabadban reptetni a papagájt.. azonnal elrepül, és ő halálra van ítélve onnantól kezdve.
2019. jan. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem se próbáld meg a röptetést, főleg, ha nemrég vettél papagájt.

Nekem van 2 papagájom, ismerőseim állandóan mondogatják, hogy ők is be akarnak szerezni. Persze nem győzöm lebeszléni őket.

Egy papagáj nem csak abból áll, hogy kiengeded és egyedül hagyod a szobában(ami igen veszélyes lehet, simán elrágja a vezetékeket, vagy mást!!). Rendeteg idő mire hozzád fognak szokni. Kézből etetést és kis dédelgetést felejtsd el 2.nap, ez nem macska.

Nagyon érdeklődők, amit meglátnak, azt addig birizgálják amíg nem marad belőle semmi(legalábbis az enyémek ilyenek)

És a legfontosabb:A kosz

Hihetetlen, hogy mennyi takarítással jár a papi tartás.Majdnem minden nap porszívózok.És ha véletlenül rákakil a padlóra, azt egy év mire lekapirgálod onnan.

Szóval szerintem csak akkor vállalj el papagájt, ha elvégezted a sulit és lesz kellő időd rá. Utazást felejtsd el nagy ívben, hacsak nem akarsz venni "pórázt" és úgy vinni őket.

A kalitka sem mindegy, egy normális méretűre köthetsz 40-70 ezer forintot is.

És akkor nem mondok semmit az állatorvosról, nekem lehetetlen volt találni egy olyat aki ért a madarakhoz, és közel is van.

És még utoljára:azért nincs értelme papagájt venni, hogy nézegesd őket.Volt már kutyám, macskám, de egy papagáj soookkal másabb szinten van szerintem.

De ha ezek után még mindig akarsz papagájt, akkor hajrá.

2019. jan. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy már régebbi kérdés, de most ujra elgezdtem gondolkodni, és szeretnék végigmenni a lehetőségeken, hátha létezik olyan "felállás", amit megfelelően kézben tudnék tartani. Persze ha nem, akkor nem erőltetem. Szóval, kérem, senki ne dorongoljon le, hogy állatot akarok kínozni, hogy csak azért vennék papagájt, mert szép, és annak ellenére is vennék, ha mondjuk kiderül, semmilyen körülmények között nem való nekem. Pont azért teszek fel ennyi kérdést, hogy ne fordulhasson elő ballépés, nem azért, mert ne bírnám elfogadni a tényeket.


Tehát: Azt hallottam (bár nem tudom, mennyire biztos a forrás), a párban tartott hullámos papagájok (jandayáról már letettem) lelki épsegét nem olyan körülnményes, és időigényes fenntartani, mint nagyobb társaikét, akik ráadádul egyedül vannak. Ez mennyire igaz? Mellettük sem lehet utazni pár napra?

2019. febr. 1. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!