Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámospapagáj betegség?

Hullámospapagáj betegség?

Figyelt kérdés

Mi lehet a baja?

Holnap jön állatorvos, addig szeretnék ötleteket hallani.

Ma reggel sajnos nagyon rosszul volt az egyik papagájom (2 van, nem tudjuk áthelyezni máshova az egészségeset), öklendezett (de nem jött ki folyadék a csőrén, szóval én még az etetési ösztönnek is elfogadnám, de az ürüléke normális), felborzolta a tollát, és 2 lábon aludt/pihent. Nagyon megijedtem, mert már 7 éves, igaz régebben is voltak ilyenek, de akkor még fiatalabb volt és így nem ugyanaz. A lány(most beteg papagáj) albínó, valószínűleg ehhez is köthető, hogy betegesebb (nincs meg 2 körme, hiányos a tollazata nyaki részen születésétől fogva...) Reptetni majdnem 1 éve nem voltak kint, egyrészt, mert félnek, másrészt, mert a lány vaski, így kintről nem szedhettek össze fertőzést (De ebbe ne kössetek bele, tudjuk, hogy rossz, orvosoljuk a problémát, nem ez a kérdés). Esetleg megfázhatott? Ma már infralámpával melegítettük őket, nagyon élvezte, pedig minden újtól fél, mégis mondhatni mosolyogva tűrte, most már jobban van valamennyivel. Reggel nem igazán evett, de beraktam almát, lágyeleséget, azt nagy örömmel fogadta, sokat eszik belőle és a fürtőskölesből is, így az étvágyával nincs gond. Most kicsit élénkebb, bár nem csiporog, de amúgy se túl zajos. (A fiúnak kutya baja ugyanolyan zajos mókamester) Valaki hasonló helyzetben? Mi lehet a baj? Vajon megfázhatott? (Ilyen hideg időkben még fűtés mellett is lehet baj) Félek, mert a hulik addig relytegetik, amíg nincs komoly baj.



2021. febr. 16. 12:37
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ja, és ha felkel, nagyon sokat tollászkodik. Ennek van valamilyen jelentősège?
2021. febr. 16. 16:12
 12/15 anonim ***** válasza:

Ha a torkára megy a tollpihe, attól öklendezhet, ásítozhat. Ha sokat tollászkodik, esetleg vakarózik, akkor élősködő is lehet benne. De írtad, hogy vedlett/vedlik, tehát lehet, hogy szimplán azért tollászkodik annyit. Egy fürdetés, zuhanyoztatás nem ártana neki.

Én így látatlanban nem tudok konkrétat mondani, te látod, hogy mennyire bágyadt stb. Biztosat csak az orvos tud mondani neked.

2021. febr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2021. febr. 16. 16:21
 14/15 A kérdező kommentje:
Ha valakit érdekel: Ma volt kint az állatorvos, atkás (van bent atkatalanító, de én kis naiv, azt hittem, hogy ér is valami), emiatt elgyengült, lesoványodott, és ebből adódóan hasmenése lett. Most fog kapni anti-biotikumot és még valamit. Egy ideig nem szabad reptetni. Remélhetőleg minden rendben lesz a gyógyszeres kezelés után.
2021. febr. 17. 13:08
 15/15 anonim ***** válasza:
Rendbejött?
2022. jan. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!