Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan kell gondozni egy...

Hogyan kell gondozni egy repképtelen verebet?

Figyelt kérdés
Ma 2- kor találtam a földön, nem tud repülni. Szerintetek mit csináljak. Mármint mit adjak neki enni, mekkora ketrecbe(?) kell tartani stb.
2010. szept. 2. 14:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én pár éve egy törött szárnyú vadgerlét találtam az utcán.Ott feküdt nem tudott repülni.

Hazahoztam,mivel mi lakásban laktunk,kert nem volt hanem csak jó nagy terasz,igy ott alakitottam ki neki egy dobozba fekhelyet,pluszba az állatkereskedésbe megkérdeztem mit eszik és ott vettem magokat neki amit ajánlottak.Akkor még kisebb voltam, sajnos elég későn tudtam elvinni állatorvoshoz,aki azt mondta már elkezdett összeforrni a csontja és valószinüleg többé nem tud repülni.

Hazavittem,gondoztam,aztán pár hónappal később elkezdett repkedni.Levittük (volt több lakóval egy közös udvar),ott "gyakorolt" szegényke.Eleinte elég nehezen ment neki,kb. egy hónap múlva végérvényesen elrepült.

Aztán pedig visszajárkált egy csomó madárral.:D

Talált magának egy gerlepárt és a magokat ették csapatosan a teraszon.Olyan kis aranyosak voltak.Jó volt látni hogy utána úgyanugy élt tovább,bár a szárnya mindig elég furán állt szegénynek.Hamarosan elkellett őket szoktatni mert cicánk lett,de sose feledem el.=)

Jó Neked verebed van,de azért gondoltam leirom,hogy még ez is lehetséges.=)

Ano nekem is mindenki azt mondta ,hogy ááá nem fog többé repülni,meg az lenne a legjobb ha megölnénk. :S

Sok sikert .=)

2010. szept. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, de ma reggel elpusztult :_( Szegény
2010. szept. 3. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!