Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nem tudok mit kezdeni a...

Nem tudok mit kezdeni a galambokkal, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az albérletben ahol lakom, van egy kis erkély a lakashoz, ezt azonban sajnos nem tudom használni, mert a meglévő galamb halo ellenére tele van sz@rva az egész erkély, pedig napközben egyetlen galambot sem látok itt és a halo miatt az erkélyre sem tudnak beszállni.

Egyszerűen megorulok, hogy nem tudom használni az erkelyt, pedig többek között ezért is erre a lakásra esett a választásom. Esetleg tudnátok valami ÁLLATBARÁT praktikat ajánlani ellenük?


2022. febr. 10. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Tegyél ki valamilyen nagyobb madárnak látszó tárgyat, vagy legalább képet.


A másik megoldás valamilyen méreg.

2022. febr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Galambtüske esetleg a háló fölé? Van, aki szerint az ablakba kitett művarjú is használ. Ultrahangos riasztó még ami eszembe jutott.
2022. febr. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mozgó elriasztó tárgyak kellenek. Szélforgó pl.

És be kell fedni az erkélyek (emeletek) közötti réseket. Akkor elmennek máshova.

2022. febr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Galambot nem látsz, háló is van, akkor valahol feletted, más erkélyén, tetőszélen vannak. Mivel lehet elzavarni, passz. Nálam kertben vannak kitéve bagjok, varjak, egy hét és rajtuk ültek, galambok, verebek, feketerigók.
2022. febr. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Swordfish76 válasza:
18%

Szia!


Az ablakon belülre kiteszel egy nyomtatott varjú képet és ez megoldja a problémádat.

[link]

2022. febr. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kialakítású az erkély? Ha a fölöttetek lakótól potyogtatnak, akkor lehet, hogy érdemes lenne felszereltetni egy bádoglemezt, és nem a te erkélyedre potyogna az áldás.
2022. febr. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5-ös


Miért esnék le ? Van korlát és teljesen jól karban van tartva a ház. Te inkább ne menj utcára, ha mindentől ennyire f*sol, mert még elb@sz egy autó. Idióta.

2022. febr. 10. 17:36
 8/10 A kérdező kommentje:
7/es köszönöm, ennek megpróbálok utána érdeklődni, illetve akkor beszélek a felettem levő szomszédokkal, hogy lehetne e valamit tenni ezügyben vagy náluk milyen a helyzet.
2022. febr. 10. 17:37
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A szüleimnél van ilyen bádoglemez, csak ők nem a galambok miatt szereltették fel, hanem mert a fölöttük lakó dohányzik, és a szüleim erkélyén landoltak a csikkek, meg úgy rázta a szőnyegeit, hogy a szüleim erkélyére hullott a szemét, akár a kiteregetett ruhákra, ez valamennyit segít, azért is javasoltam, mert van a családban ezzel tapasztalat. A tulajjal beszélsz, hogy szereltetnél fel ilyet, szerintem neki sem gond.
2022. febr. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#4:

Nem kioktatásból, de érdemes tudni, hogy a mű-nagymadarakat hetente máshova kell tenni, mert ha csak egy helyben vannak hagyva, akkor bizony a kisebb madarak, főleg a galambok megszokják, és nem riadnak el tőle többet. Hetente elég pár méterre odébb tenni, és akkor megmarad a csel, mivel így azt fogják látni a hívatlan madárkák, hogy az a nagy szárnyas bizony mozog.

2022. febr. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!