Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy kacsát lehet házikedvencké...

Egy kacsát lehet házikedvencként tartani? Szobatisztaságra meg lehet tanítani?

Figyelt kérdés
Tehát arra vagyok kiváncsi, hogy van e olyan módszer, amivel meg lehet tanítani egy haszonállatot arra, hogy házikedvenc legyen. Mint például a Malacokat. Hallottam már olyan, hogy teljesen szobatiszták, ha meg vannak rá tanítva. Sőt egy ágyban alvó pónilóról is hallottam már, aki a házban lakott a gazdájával és egy ágyban aludtak és ő is szobatiszta volt. Szerintetek? Vagy reménytelen egy kiskacsát szobatisztaságra és ágyban alvásra (csak a példa kedvéért!) "szoktatni"?
2010. szept. 13. 23:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A "példa kedvéért"-et csak az ágyban aalvásra értettem, de az egész kérdés komoly, mert tényleg szeretnék egy kiskacsát itthonra házikedvencnek.
2010. szept. 13. 23:34
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
sztem simán lehet, 1 ismerősömnek 6-10 éves koráig volt 1 tyúkja és tök jól betanította xD csak véletlen rá ment biciklivel és meghalt :S
2010. szept. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Aztán már csak egy csirke kell mellé és tiszta Jóbarátok feeling :D
2010. szept. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
xD jah
2010. szept. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
Ezt te sem gondolod komolyan, ugye? Ne is próbálkozz vele mert teljesen fölösleges, ráadásul ez állatkínzás is, a kacsának nem a szobában, az ágyban van a helye, hanem a tavon úszkálva, a saját fajtársai között. Ha a kiskacsát elválasztod a társaitól és a szüleitől akkor rövid időn belül elpusztul a magányba meg az abajgatásba.
2010. szept. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Háhh akkor Tyütyű (a csirke) jobban bírja xD
2010. szept. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Az elképzelés jogos, de a kivitelezés azt hiszem némi nehézségbe ütközik majd, ha csak nem tudod, vagy nem akarod megoldani, hogy a kedvenc kacsádnak legyen egy külön "játszósarka" a lakásban. Nem házikedvencnek, hanem haszonállatként, több ezer csibét, libát, kacsát neveltem már fel. Azt hiszem a fő gond az lenne, hogy azok a körülmények, ahogyan egy ilyen jószág jól, és komfortosan érzi magát, nem egyeztethetők össze az egyéb "emberi" szempontokkal. Egy kacsa, amíg ébren van, szinte folyamatosan eszik, iszik, és ürít, miközben állandóan mozgásban van. Egy kertben nagyon jól elszöszmötöl egész nap. Viszont ez azzal jár, hogy szinte válogatás nélkül megeszik mindent ami zöld, és ehető, a baromfitrágya pedig kiégeti azt, amit nem eszik meg... A mi kertünkben (kényszermegoldásból) élt néhány hétig egy pár kisliba, a következő tavaszig szinte nem is láttunk füvet, úgy letaroltak mindent. Igaz, hogy aranyosak voltak, és nagyon jól érezték magukat.:-)) Nem tanítható meg az alom használatára mint pl. a macskák. Ha valami elkülönített helye lenne, akkor sem használ evő, és "vécé" részt, mint mondjuk a hörcsögök, vagy a tengeri malacok, ráadásul a baromfitrágya nem csak büdös, de meglehetősen "agresszív" anyag is. Az igazi ellenérv azonban az, hogy egy háziszárnyas, a szabadban, nagy zöld területen, elegendő étel, víz, és a saját fajtája társaságában érzi jól magát. Ha jól gondozza őket az ember, barátságosak, simogathatók, kézbe vehetők, de a lakásba maguktól, soha nem akarnak majd beköltözni.
2010. szept. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kár, pedig jó lett volna, de ha nem érezné jól magát lakásban/házban, akkor nem is próbálkozok.
2010. szept. 13. 23:57
 9/12 anonim ***** válasza:
42%
Ez ugye komoooly??? Viccnek kicsit durva lenne...:-))))
2010. szept. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Én is szeretnék egy kiskacsát, vagy egy kis libát, de a kertbe.

Viszont anyum azzal érvel ellene, hogy mindent összetojik.

Persze, igaza van, meg szerintem jönnének rá a kóbor kutyák, sok van a környéken és most nincs saját, aki megvédje.

Szerintem nem lehet őket lakásban tartani és idomítani úgy, mint egy kutyát.

Persze bizonyos dolgokhoz hozzá tudnak szokni, de konkrétan nevelni nem hiszem, hogy lehet őket.

2010. szept. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!