Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy kacsát lehet házikedvencké...

Egy kacsát lehet házikedvencként tartani? Szobatisztaságra meg lehet tanítani?

Figyelt kérdés
Tehát arra vagyok kiváncsi, hogy van e olyan módszer, amivel meg lehet tanítani egy haszonállatot arra, hogy házikedvenc legyen. Mint például a Malacokat. Hallottam már olyan, hogy teljesen szobatiszták, ha meg vannak rá tanítva. Sőt egy ágyban alvó pónilóról is hallottam már, aki a házban lakott a gazdájával és egy ágyban aludtak és ő is szobatiszta volt. Szerintetek? Vagy reménytelen egy kiskacsát szobatisztaságra és ágyban alvásra (csak a példa kedvéért!) "szoktatni"?
2010. szept. 13. 23:27
1 2
 11/12 Kim Bo Mao ***** válasza:
100%
Olvastam angol oldalakat is a témában, és azt írták remek háziállat lehet, mert ha kicsi korától fogva rendesen foglalkoznak vele, akkor követi az embert stb. De nem lehet szobatisztaságra tanítani, mert nem tudják visszatartani a székelésüket. Lakásban bár jól ellehet ha nagyon sokat törődnek vele, de mindenképp napi színten órákig kell, hogy a szabadban legyenek, és igen ha nem is egy kis tavacska, de egy mini "vízes meder" amibe beleülhetnek mindenképp szükséges-és idővel-egy normál mini tavacska. Jelenleg van 2 felnőtt kacsánk, az egyik nyulamhoz vannak betéve, hogy ne vadásszon rájuk a macsek. Van betéve nekik egy 40 cm*30cm kerületű tálka tele vízzel és egyébb kajával-rizs, árpa-, és plusszban a nyuszim régi ketrece 1m*50cm-es mély ketrec alja tele vízzel. Szerencsére a nyuszim elég okos, szóval nem kajál bele a kakijukba, de ígyis "szétcsapattam az összes ürüléket. Egyébként aranyosak. :) De tény, nem lakásba való.
2013. máj. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Kim Bo Mao ***** válasza:
100%
Ja és min 2-3 kell belőle, egyedül elpusztulnak. A helyüket nagyságtól függően min. napi egyszer takarítani kell, ahogy a vizüket is cserélni. A takarmányukat érdemes a vízbe adni, mert a száraz eledeltől megfulladhatnak. Lehetőleg ne legyenek "lisztesek" a takarmányok, mert beletapadhat a belükbe. Megeszik a kártékony bogarakat-pl.: szöcske-a kicsi kacsáknak biztosítani kell a meleget.
2013. máj. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!