Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan kell keltetőgép nélkül...

Hogyan kell keltetőgép nélkül keltetni?

Figyelt kérdés
nincs elég pénzem egy csirke keltetőre. csak 3-4 csibét akarok. ezeket a a fajta válaszokat várom: építeni palackból a napra,... tejfölös vödröt a fűtőtestre...

2022. ápr. 7. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Vegyél egy kotlós tyúkot.
2022. ápr. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Pintér László ***** válasza:
89%
Első blikkre a kotlós jutott eszembe, de látom technikailag akarod megoldani. Szerintem fontos a keltetésben a viszonylag egyenletes, ha nem a teljesen egyenletes hőmérséklet meg páratartalom, mondjuk utóbbi ingázhat kicsit jobban, az még annyira nem para, de a hőnek stabilnak kéne lenni, azt meg a kinti hőmérsékletre bízni, és azt éjszakára is fent tartani, hát eléggé necces. Szerintem. Mi keltetőt is meg kotlóst is használunk/tunk, szerintem ha nem akarsz erre komolyabb összeget áldozni, akkor a legegyszerűbb ismerős körben, vagy a környéken körbenézni, ki tart baromfit, és Őt megkérni 6-7 kikeltetésére.
2022. ápr. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

13.000ft-èrt vett a nagybátyàm keltetőgépet, 60% alá még nem ment a keltetèsi aránya

Az enyém 21.000 volt, 80% (most keltetek harmadszorra)


Ha ennyit sem szeretnél költeni, sztem az lenne a legegyszerűbb, ha vennél 3-4 db napos csibét a piacon.

Nálunk most hétvégén 300ft volt darabja


Nem tudom van-e tyúkod. Elvileg "erőszakkal" is rà lehet venni a kotlásra. (Sosem próbáltam, de állítòlag működik)


Vagy ahogy előttem is írták megkérsz vkit. Nem tudom hol laksz, de én pl másnak is keltettem már. Vagy odaadtam 5 csibét....


Belegondolok, az infra lámpa alatt van x fok a csibéknek. Ki kellene próbàlnod, hogy ha egy nagyobb izzót x magasságba teszel, akkor kijön e vmelyik helységedben akatta tartós 38 fok körül. Ha ez oké, akkor fogsz egy átlátszó dobozt. Bele víz, arra rács, tojások majd tető ès kívülről kapja a meleget.

Gőzöm sincs h ez jò e, ki kell próbálni.

De pl az infra lámpa forgatja a villanyòrát rendesen. Nem tudom, h megèr e ennyit 3 db csirke...

2022. ápr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Keltetésnél nagyon fontos a megfelelő hőmérséklet és a megfelelő páratartalom, amit házilag te nem feltétlen tudsz belőni. Nem véletlen, hogy léteznek keltetőgépek. A kelési arány soha nem 100%-os. 3-4 tojásból jó ha 1 csirke kikel. Ha csirkét akarsz tartani, vegyél naposat, vagy előneveltet. Felesleges időt pazarolnod így rá, illetve, ha elcseszel valamit, torz, életképten csibéd lesz, márha kikel egyáltalán.
2022. ápr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Használt keltetőgépet már 10 ezer forintokért dobálják!

Keltetőgép nélkül felejtsd el a tojások kikeltetését!

Vagy marad a kotló, de ahhoz kakas is kell!

Legjobb kotlók az egyszerű japán tyúkok! Fillérekért szerezhetsz olyat bárhol!

A kotló ráadásul negyed annyi macera sincs, mint a keltető gép, mert a tyúk mindent megcsinál helyetted!

2022. ápr. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező. Most bennem is felverődött egy kérdés. Szóval, biztosan tudod hogy fias tojásaid vannak? Mert enélkül csak záptojásaid lesznek.
2022. ápr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Pintér László ***** válasza:
Pfff.... :D Troll.
2022. szept. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
Infra lámpa, kotló, készen vett csirke.
2023. jan. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!