Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi történhetett a füsti...

Mi történhetett a füsti fecske fiókákkal?

Figyelt kérdés

Egy ötszintes társasház világítóudvarának földszintjén egy lezárt területen tavaly már sikeresen költött ki egy pár 4 fiókát. Idén is elfoglalták a fészket, és idővel hallani lehetett, amint a kikelt fiókák lelkesen csipognak etetéskor, aztán egy hét múlva semmi zaj. A fecskék sem repültek le – én az ötödiken lakom, és az ajtóból lehetett látni, amint lefelé szállnak. A rácsos ajtóból a földszinten látni a magasan lévő fészket, de nem ül benne madár. Lehet, hogy valamiért elpusztultak a fiókák, és mivel a tetemeket a szülők nem tudják eltávolítani a fészekből, elhagyták azt? A földön nincs halott kisfecske, csak ürülék. Mókus, nyest, ragadozómadár nem férhetett hozzá. Mi okozhatta a halálukat vajon?

Gondoltam rá, hogy meg kellene kérni a közös képviselőt, hogy nyissa ki a világítóudvar ajtaját, és létra segítségével ki kellene szedni a benne lévő halott kisfecskéket, de nem tudom, hogy visszamennének-e a szülők, hisz nem tudnák, hogy az már üres, és az is lehet, hogy azóta már máshol raktak fészket.



2022. jún. 24. 01:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
15%
Az sem kizárt, hogy megsemmisült. De ne kutakodj a fészekben, mit szólnál hozzá, ha a fecske kutakodna a házadban és számon kérné rajtad, hogy a gyerek?
2022. jún. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értem, hogy milyen válaszra vagy kíváncsi, ha abszolút biztos vagy magadban és ahogy látom egyik válasz sem tetszett eddig. Erre mondják azt, hogy akkor csinálj, amit akarsz.
2022. jún. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Többen olyan tanácsokat adtak, amiből látni, hogy el sem olvasták a kérdésem és a válaszaimat.

Lezárt területen van, amihez nincs kulcsom, magasan van, tehát nem tudom telefonnal lefényképezni a fészek belsejét.


A 46%-os értékelő nem én vagyok, amiről meggyőződhetsz:

[link]


Amikor repülni tanultak, a világítóudvar alsóbb szintjein akkora vircsaft volt – láttam fentről, ahogy repkednek az alsóbb szinteken, és ücsörögnek a korlátokon. Ide az ötödikre csak később jöttek fel, amikor már jobban tudtak repülni, és itt folyt az etetés. Mindez idén nem történt meg, és a fészekben nem lehetett látni fióka fejeket sem, mint korábban, hisz mikor már nagyobbak, nem férnek el a fészek alsó részében, tehát legalább a fejüknek mindenképpen látszódnia kell. Ezt a rácsos ajtót védő csapóajtó üveges tetején át a fecskék megzavarása nélkül lehetett megszemlélni, amit minden liftre váró ember megtehetett, így én is mindennap láthattam, hogy nem látszódnak a fióka fejek, vagyis nem fejlődtek ki.


Arra gondoltam, hogy talán tetvesek lettek, és ez végzett a kicsikkel, a szülőknek pedig nem volt kedvük tovább abban a paraziták által megfertőzött fészekben maradniuk, ezért nem is lökték ki a fiókákat, hisz a következő nemzedéket is megölte volna.


Itt egy kép a tavalyi pezsgő életről, ami a kirepülésükkor készült:

[link]

2022. jún. 24. 18:43
 14/22 A kérdező kommentje:

#11 Ehhez mit szólsz? – főleg a végéhez:

Az alábbi linken többek között ezt olvastam: „…javaslom a még üresen álló fecskefészkek átvizsgálását, és amelyikben esetleg előző évről ott maradt, mumifikálódott fecskehulla van, melyet a fecskék nem tudnak kidobni, hanem ráalmoznak, azt ki kell takarítani, és a spray-vel befújni. Igaz, hogy ez csak egy időre öli és riasztja a legyeket, de nem ártunk vele és több, mint a semmi. Ezt a költések között is érdemes megtenni. Ha jelen van a kékes, vagy zöldes színű légy, vagy a lárvák a fészekben, akkor a fiókákat is szükséges 3-4 naponta rendszeresen kiszedni, átvizsgálni és lefújni.”

[link]

2022. jún. 24. 19:03
 15/22 A kérdező kommentje:

#1 Ezt írtad:

„Ha elpusztultak volna a fiókák, akkor a fészekből kidobták volna.”

A fenti idézetben ez szerepel: „.ott maradt, mumifikálódott fecskehulla van, melyet a fecskék nem tudnak kidobni…”

Tehát nem történyszerű, hogy a szülők ki tudják dobni az elpusztult fiókát a fészekből.

2022. jún. 24. 19:40
 16/22 A kérdező kommentje:

#1, #7

Az alábbi történetben még jó, hogy az illető nem úgy cselekedett, ahogy ti ajánlottátok: „Bármi is történt, nincs velük dolgotok.” „Akárhogy is: fészekhez ne nyúljatok.”


„Csak úgy üldögéltem a teraszon, amikor alig fél méterre elrepült előttem egy fecske. Addig röpködött, egyre lejjebb és lejjebb szállva és egyre közelebb hozzám, amíg felálltam, hogy lássam a fecskefészkeket az eresz alatt. Az egyikből kilátszott egy fecske farka, amit rendben találtam, de a fecske állandóan körözött körülöttem, egészen addig, amíg felmásztam a létrára és ellenőriztem a fészket. Az történt, hogy mivel a fecske kétszer is költ a nyári időszakban, ebben az egy pici fészekben ott voltak a frissen kikelt fiókák, de bezsúfolódott az előző költés hét madara is, és beszorultak mindannyian. A pici fiókákat sajnos már nem tudtam megmenteni, de a hét kis fecskét egyenként kivettem és ezek megmenekültek. A mamájuk pedig egy köszönő kör után elrepültˮ – meséli a történetet Izsák József.

[link]

2022. jún. 24. 22:03
 17/22 A kérdező kommentje:
Valakinek nagyon fáj a cáfolat, hogy még üzengetni is képes miatta. Itt nyilván nem akar, nehogy lepontozódjon szegényke.
2022. jún. 24. 22:56
 18/22 anonim ***** válasza:
89%

"Gondoltam rá, hogy meg kellene kérni a közös képviselőt, hogy nyissa ki a világítóudvar ajtaját, és létra segítségével ki kellene szedni a benne lévő halott kisfecskéket,"


Tehát ha akarnál bele tudnál nézni egy mobiltelefonnal.

2022. jún. 25. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Nem a házban lakik, csak nyomós indokkal lehet idehívni, félévente egyszer, ha idejön személyesen. Kétlem, hogy ezért idefáradna.
2022. jún. 25. 12:14
 20/22 anonim ***** válasza:
91%
Van egy tippem, valamelyik kedves lakó szépen intézkedett. Statisztika szerint minden lichthófra jut legalább egy ember, aki szerint a madár fertőz, betegséget terjeszt, piszkít, azonnal el kell távolíttatni, és fertőtleníteni kell. A fa szemetel, allergizál, ha mozgatja a leveleit, akkor szelet csinál(!), a nem vattázó nyárfa is árnyékot vet, tehát ki kell a fákat mind vágatni, neki van embere, aki azt kivágatja... A macska betegséget terjeszt, járkál a kerítés tetején, megjelöli a buxust, összejárkál mindent, a macskát össze kell a sintérrel szedetni... Soroljam még? Te ne tudd meg, hány az ilyen ember. Kétharmaddal nyernének akármelyik társasházban. Van, ahova rendszeresen alpinista fertőtlenítő embert fizetnek, és irtatják a madarakat...
2022. jún. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!