Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi történhetett a füsti...

Mi történhetett a füsti fecske fiókákkal?

Figyelt kérdés

Egy ötszintes társasház világítóudvarának földszintjén egy lezárt területen tavaly már sikeresen költött ki egy pár 4 fiókát. Idén is elfoglalták a fészket, és idővel hallani lehetett, amint a kikelt fiókák lelkesen csipognak etetéskor, aztán egy hét múlva semmi zaj. A fecskék sem repültek le – én az ötödiken lakom, és az ajtóból lehetett látni, amint lefelé szállnak. A rácsos ajtóból a földszinten látni a magasan lévő fészket, de nem ül benne madár. Lehet, hogy valamiért elpusztultak a fiókák, és mivel a tetemeket a szülők nem tudják eltávolítani a fészekből, elhagyták azt? A földön nincs halott kisfecske, csak ürülék. Mókus, nyest, ragadozómadár nem férhetett hozzá. Mi okozhatta a halálukat vajon?

Gondoltam rá, hogy meg kellene kérni a közös képviselőt, hogy nyissa ki a világítóudvar ajtaját, és létra segítségével ki kellene szedni a benne lévő halott kisfecskéket, de nem tudom, hogy visszamennének-e a szülők, hisz nem tudnák, hogy az már üres, és az is lehet, hogy azóta már máshol raktak fészket.



2022. jún. 24. 01:17
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Sajnos arra én is gondoltam, hogy a hajnali csicsergést valaki nem bírta elviselni, és tett róla, hogy ezentúl ne zavarja – bár nem tudom, hogy milyen módon oldotta ezt meg. A világítóudvar földszinti része egy már nem üzemelő cukrászat raktrárudvara, és nem tudom, hogy milyen indokkal kérhette el valaki a kulcsot, hogy kárt tegyen a fiókákban. Tavaly minden lakó örült a fecskéknek, bár vannak új lakók is azóta.
2022. jún. 25. 20:03
 22/22 anonim ***** válasza:
57%
Nem értek egyet sem az előző válasszal, sem a kérdezővel. Ha lehetne, nyomnám is a pirosat a kommentjeire, szerintem nem normális, ahogy rá van pörögve azokra a szerencsétlen madarakra, totál agyament fecskomán azokból ítélve, amiket ír. Azért azt el ne hidd, hogy valakit annyira zavar valami kis csipogás, hogy kidobálja egy fészekből a madarakat valami elzárt helyről. Simán kirepültek, vagy természetes módon elhullottak. Én egy ilyen kérdezőnek a kérdését sem hiszem el, nehogy már komolyan vegyük, hogy ő pontosan tudja, mikor keltek ki a fecskék és hogy meddig kellene csipogniuk, szerintem beütött neki a meleg vagy valami.
2022. jún. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!