Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Valamit rosszul csinálok?

Valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés

Tudom, sok kérdés van a nimfa papagájokkal kapcsolatban. De érdekelne a konkrét vélemény a problémámról.

Kézhez szoktatást próbálom, megnéztem rengeteg topicot, napi több órát vagyok a madár kalitka mellett. Beszélek hozzá, az első héten békén hagytam csak magkeveréket és vizet kapott, próbáltam belecsempészni zöldet is de nem érdekelte. Amikor benyúlok hogy betegyem a "tápot" a Nimfám megbolondul, fújtat és eszeveszett csapkodásba kezd. Pedig hozzá se érek, ha felakasztom a fürtös kölest elveszi, de ha kézzel nyújtom inkább elhátrál. Valamit rosszul csinálok?



2022. nov. 22. 14:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"De, szeretnék mellé még egy tojót venni hogy legyen mellette más."


"és ha ezen múlik amint tudok veszek hozzá egy kezes hímet mert nekem tojóm van."


Hím legyen, ha tojód van. Tenyésztőtől, ne kereskedésből és arra nagyon figyelj, hogy kezes legyen, de ne (!) kézzel nevelt. 1 éves madár még nem olyan vészes, idő és türelem kérdése. Ha kint van, mit csinál, hol van, mennyit repül? Röpképes egyáltalán? Te mit csinálsz, mikor kint van?

2022. nov. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Először arra gondoltam hogy a "szaporítás" elkerülése végett azonos nemű társat vennék neki. Hogy ne legyenek csibék. De mivel a hím esetén tojót javasoltál gondoltam akkor valószínűleg nem jönne ki jól az azonos nemű társasággal.


Tudsz esetleg olyan tenyésztőt ahonnan lehet kezes hímet vásárolni?


Ha kint van repül néhány kört,majd a szekrény tetején foglal helyet és onnan szemez velünk. Nem zargatom, beszélek hozzá, minél közelebb ülök le mellé hogy fixen magasabban legyen mint én. Kezembe veszek kölest és tartom 20-30 percig. Közben mindenfélét mondok neki, ami épp eszembe jut.

Röpképes nagyon is! De van,hogy leszáll a földre és ide-oda totyog egy darabig.

2022. nov. 23. 01:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!