Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Madárbarát kertünk van, kis...

Madárbarát kertünk van, kis táblát is kaptunk az MMEtől, szomszédunk hozni akar egy kijárós macskát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Beszéltünk már velük, hiába.
2023. máj. 11. 07:51
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
54%

Élni és élni hagyni...

Te a madarakat szereted ő a macskákat.

Vegyél védőgyűrűt ahogy írtàk természetesen neked kell beruházni erre ki másnak?

Én vidéken élek rengetegen állatot tartanak átjárnak ide is a cicák de sosem bántanám őket.

2023. máj. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
46%
Ha átmegy hozzátok, megfogod a macskát és elviszed a menhelyre, hogy kóbor cicát találtál az udvarodban.
2023. máj. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
72%
Görgős kerítés, mert nem csak a szomszéd macskája mehet be hozzátok, hanem BÁRMELYIK. Ennyi erővel az egész falutól kérhetnéd, hogy ne legyen kijárós a macskájuk.
2023. máj. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
61%

#24 Nemcsak kérhetné, hanem ez a törvény, más állata nem mászkálhat az én udvaromon, én területemen, meg az utcán, baleseteket okozva.

Ha mégis ez a helyzet áll fenn, akkor le kell vinni a menhelyre a kóborló állatot, mert semmi helye az utcán.

A kutyákat már el sem lehet engedni a porázról, hogy a gazdi közelében szaladjon egyet, de a macska gazda és felügyelet nélkül nyugodtan kint mászkálhat?

Nemcsak a kutyákra vonatkozik a törvény.

Ami kóborol, az megy a menhelyre, kóbor állatként veszik nyilvántartásba.

2023. máj. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
45%
Látom mennyire tartják be a kutyások...Többb van póráz nélkül mint pórázon...
2023. máj. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
82%

A fent említettek kiegészítéseként. Kapható macskariasztó spray, időnként befújod vele a lehetséges közlekedési utakat a madarak felé.


[link]


De házilag is készíthető:

[link]

A macskák utálják az erős szagokat, parfüm, dezodor, narancs, citrom, ecet, fokhagyma.

2023. máj. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
74%

#27

Ez kb. minden állatra igaz...

2023. máj. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
54%

Hogyne persze kérje az egész várost ne tartson macskát a madarai miatt...🤣

Madár barát a mi kertünk is de azért erős túlzás lenne parancsolgatnom a szomszédoknak ez miatt.



Egyébkènt mi ez a sok átjár a macska a kertbe kèrdés?

2023. máj. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
77%

20-as dettó. Társasház szintén, nem kertes, de zöldövezet, itt is sokan etetnek madarakat, de az én kutyám/mcsakám nem megy át a másik lakóhoz, sőt még a teraszra sem engedem ki, nehogy kiessen (főleg a macsek). A mások által etett madarak meg összeszarnak mindent + a cinegegolyó maradékára jönnek a galambok. Volt hogy teljesen letiporták a növényeimet. Én hol reklamáljak...?

Kertes házban meg amúgy sem csak a szomsézd macskája fog bejönni, hanem a környéken másé is...Vagy eddig senkinek nem volt macskája környező utcákban? Miért pont az lenne a baj, ha a szomszéd tart macsakát?

2023. máj. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
75%

Igen, kérhetné, hogy senki ne tartson utcán, meg szomszédban szaladozó macskát. Leginkább azért, mert nem szabályos az állataidat a kerítéseden kívül tartani póráz nélkül, akkor se, ha macska.

Gyakorlatilag meg látjuk, hogy ezzel nem foglalkoznak a hatóságok, az állattartási kultúra meg a béka feneke alatt van, tehát magától nem is tartaná be sok ember. Nálunk falun én vagyok komplett idiótának nézve, mert sétáltatom a kutyát, holott van udvar, a macskámat is oltatom, ha kell, elviszem orvoshoz, a kutyámat is, és nemhogy nem törekszem arra, hogy a kistestű kutyámmal még a kötelező oltást is skippeljem, de a nem kötelezőeket is beadatom, nem az egy hetes maradékot bszom le az állataimnak, mint étel, hanem normálisan etetem őket.... És még sorolhatnám, hogy mennyi minden miatt néznek hülyének, ami egyébként az állattartási minimum lenne.

Pont ezért van az, hogy a normális embereknek kell kezelnie a törvényszegő, felelőtlen gyökerek által okozott problémát. Ez ugyanolyan, mint szétnézni a zebránál, mielőtt átmész, akkor is ha zöld van. Lehet neked van igazad ha elindulsz, de ha valaki letojja és elüt, akkor neked nagyobb baj lesz, mint neki. Itt is ugyanez, lehet hogy a szomszéd nem törvényesen tartja a macskáját, de a hatóságok nem tesznek ezzel semmit. És ha elüldözi a madarakat, az téged fog zavarni, nem a szomszédot.

2023. máj. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!