Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Madárbarát kertünk van, kis...

Madárbarát kertünk van, kis táblát is kaptunk az MMEtől, szomszédunk hozni akar egy kijárós macskát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Beszéltünk már velük, hiába.
2023. máj. 11. 07:51
1 2 3 4 5 6
 41/58 A kérdező kommentje:

34,irtam az MMEnek tippekért, várom a válaszukat. Vadmadarakról van szó igen, nem a miénk, nem az embereké, de nagyon sok hasznuk van, többségük már védett is. A héten a 2. rigófiókát találja a másik szomszédom, kibelezve, otthagyva, csupán eljátszott vele egy macska, feltehetőleg a szülei szeme láttára.

Ezért kellene hogy a macskatartók a saját kertjükből ne tudják kiengedni az állatot, talán több megmenekülne.

Amúgy nem tudom tudják e a kijárós macskák "gondozói", hogy a kertből kiléő háziállat VADÁLLATNAK minősül. Ha már nem érdeklik őket hogy orosz rulett amit játszanak velük az utcán.

2023. máj. 12. 10:05
 42/58 anonim ***** válasza:
64%

"Az hogy a befogott macskával mi lesz, azt már hagy döntsem el én."


Ez a mondat úristen...

Szegény cica, szívből remélem nem bántod, vagy ha igen a gazdi is remélem eldöntheti mit tesz veled.


Esetleg ne költözzön el mindenki a városból, hogy egyedül maradj a kismadaraiddal?

Egyre jobban azt gondolom ez egy hatalmas kamu kérdés, mert ha vadmadarak és elrepülnek ide-oda igazából bárhol találkozhatnak macskával, a kertedben meg a te dolgod őket védeni ha annyira akarod nem másé!

2023. máj. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
35%

Nehogy bántani merészeld a macskát, kérdező! Ő pont nem tehet róla, ha esetleg felelőtlenül tartják. Ragadozó, természetes, hogy ejt zsákmányt.

Nem fogod tudni megmagyarázni az összes macskatartónak, hogy tegyék macskabiztossá a kertjüket, akkor sem, ha elméletileg igazad van és ezt kellene tenniük. Nekem legalábbis nem érné meg a sok bosszankodás a kertbe látogató macskák miatt. Inkább szerelnék görgőket a saját kerítésemre és védve lennék a környék összes macskájától.

2023. máj. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy most néhány válaszoló az én jóindulatomra apellál, hogy nehogy bántam.

Mint ahogy feltételezem tudnak a macskatartók az állatvédelmi törvényről, tehát tisztában voltak vele mikor odavették, a tartás mivel jár. Egy ideig bent van a cica amíg meg nem tapasztalják hogy takarítással jár, szaga van, orvoshoz kell vinni, féregteleníteni kell, oltani kell, kaját, húst kell venni, kullancs elleni cseppek stb. és ez biz súlyos pénzekbe kerül.


Ilyen kimegy a "gazdi", kiteszi a macsekot a küszöbre, ráírja hogy NEMAZENYÉM ha kérdezik is letagadja, aztán mehet amerre lát, néha ad neki enni és ennyi.


Nem értem, hogy miért kellene a szabálysértő HELYETT a többi embernek védő intézkedéseket beruháznia, felszerelnie, nemhogy nem tudnak, nem is akarnak tenni a telken belül tartás megoldására. Ivartalanítás szóba sem kerül 90%nál, azt hiszem nem kell leírnom hány macska születik 2 ivaros macskáktól egy évben.

2023. máj. 12. 11:05
 45/58 A kérdező kommentje:
43as,nem fogom én elmagyarázni senkinek, légy megnyugodva tudják. Ha nem, vállalják a felelősséget.
2023. máj. 12. 11:08
 46/58 anonim ***** válasza:
35%

44

Eddig azt írtad macskát akar hozni nem? Még nem is hozott de ki vagy akadva a mi lesz ha miatt, közben a környéken lehet ezer macska is...

Nem kéne az összes macskatartó nevében beszélned, hogy ilyenek meg olyanok, te vadmadarakat "tartasz" akik nem fixen egy helyen vannak így eljárnak bárhová később, az összes állatot nem szüntetheted meg a világon a madárkáid miatt. A saját udvarodon viszont még mindig te védheted őket és neked is kell.

2023. máj. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 A kérdező kommentje:
Találtam egy érdekes hozzászólást, 23as,igen az ÖSSZES macskatartóra vonatkozik a törvény, csak még nálunk nem tartatják be, mint más országban van rá példa, kijárási tilalom van a macskáknak költési időben. Remélem eljön ez is.
2023. máj. 12. 11:11
 48/58 A kérdező kommentje:
46,nem az én madaraim, még csak nem is a tieid, szabad madarak. Viszont a mi felelősségünk hogy egy kontrollálatlan elszaporodott ragadozót, amit mi szaporítunk is megállítsunk. Már most nem egy fajta a macskák számlájára írható.
2023. máj. 12. 11:15
 49/58 anonim ***** válasza:
22%

Kampányolhatsz a macskák szabályszerű tartása mellett, DE nincs jogod bántani a macskákat.

"mint más országban van rá példa, kijárási tilalom van a macskáknak költési időben" - Hol van ilyen? Ezt nagyon jónak tartom.

2023. máj. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
0%

48

Nem mondtam a tieid, nem is az enyémek amik a kertünkben vannak pedig nagyon jól elvannak pedig macskáim is vannak, csak hogy én megvédem őket. Tedd te is ezt és probléma megoldva.


Bár valószínű ez a kérdés itt csak egy provokáció volt részedről.

2023. máj. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!