Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lesz egy 1 hónapos hullámos...

Lesz egy 1 hónapos hullámos papagájom, hogy kell vele törődni?

Figyelt kérdés
Ugyan azt adhatom neki enni adni amit a nagy madaaknak is vagy neki valami mást kell?
2008. dec. 31. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
mindent amit egy hullámosnak lehet adni. a lényeg hogy ne legyen huzatban.
2008. dec. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk erre akkor kellett volna gondolni, mielőtt eldöntöd, h papagájod lesz, de ha már így alakult, itt van pár oldal, ami segíthet:

[link]

[link]

[link]

[link]

2008. dec. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nos adj neki nasit és próbáld elérni h a kezedre szálljon! Szavakra ufy tanítsd h egy szót addig mondasz neki amig meg nem tanulja!!!!!!!!!!!!!!
2008. dec. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
ja bocs neki más kell a boltba lehet neki hullámos papagáj kaját venni!
2008. dec. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már eszik önállóan, akkor ugyanazt eheti, mint a nagyok. Esetleg, ha ebben kételkedsz, van kifejezetten fiókanevelő magkeverék, az egyik gyártó a csomagra nyomtatja a szülő és a fióka madarat is, rá lehet ismerni, de ha önállóan eszik, akkor nem lesz semmi probléma akkor se, ha rendes magkeveréket kap. Ha még etetni kell, lehet szintén boltban, lágyeleséget kapni, amit vízzel össze kell keverni, és azzal etetni, de 1 hónapos hullámosnak már nem nagyon van erre szüksége, kérdezd meg akitől veszed, meg tudja mondani, mennyire önálló a kicsi. (eddig 9 papagájfiókát neveltem, közösen szülőkkel, vegyesen hullámos és nimfa)
2008. dec. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fontos, hogy ne legyen huzatba a papagáj. Enni adhatsz neki ugye papagáj eleséget. Finomságnak mézzel összeragasztott magokat (azt is árulnak a boltba). Az enyémeim azt nagyon szerették.

Mindig énekelj neki és beszélj hozzá. Ha akarsz neki megtanítani szavakat egyszerre mindig csak egyet kell neki ismételned. Úgy szelidítsd, hogy először csak berakod a kezed a kalitkába, de még nem nyúlsz hozzá. Aztán mindig közelíted hozzá. De ne kapkodd el. Aztán eléteheted az ujjad hátha rááll. Minden nap friss vizet kell neki adni. Mi még vitamint is vettünk nekik. Olyat amit a vizébe kell önteni. Azzal még várj, hogy párt veszel mellé, mert akkor csak vele fog foglalkozni és nem figyel rád. Az interneten is körülnézhetsz pl.: google-ben vagy valamelyik papagájos oldalon. Remélem segíthettem neked. Sok szerencsét.

2009. jan. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
ha a kikeléstől van számítva az egyhónap akkor nem igazán valószínű hogy egyedül fog enni még a madár. Nemtudom miért kell ilyen hamar elszakítani a szüleitől szegényt, de mind1.
2009. jan. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha a nagy papagájod valami más nagyobb testű, akkor úgy tudom, hogy az nem jó eledel az hullámos számára. Nekünk régen volt, mi akkor "VOGEL" hullámospapagáj keveréket adtunk neki, nem tudom még van e. A doboz elején, ha jól emlékszem kettő(,de egy tuti) hullámos papagáj van.

Viszont, ha bemész egy állatkereskedésbe ott biztosabb választ kapsz, na meg segíteni is tudnak.

2009. jún. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

hullámos papagáj megfelelő tartásához a legfontosabb tényezők: egy megfelelő méretű kalitka - 50x30x40 cm (párban 80x40x50 cm). Legjobb, ha a kalitka fektetett téglatest alakú. Két ülőrúd, egy lent az etetőtálaknál, egy fent.

Ha egyedül lesz mindenképpen vegyél neki tükröt. Amúgy szeretnek hintázni, csengővel játszani. Ha a kalitka olyan, akkor lentre tegyél neki be egy labdácskát, de jobb a kelj-fel Jancsi.

Ja, és ha nem is azt teszel alá, de apró szemű sóderra szüksége van, vigyázz ne legyen benne nagyobb, főleg éles kavics, mert megsértheti a lábát. Alá pedig újságot semmiképpen ne tegyél, mert ólom mérgezést kap, ugyanis csipkedni fogja.

2009. jún. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nézz fel ide: [link]

Megéri, én is több új dolgot tanultam még. :)

2009. jún. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!