Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Most indulnak telelőhelyükre...

Timi20000 kérdése:

Most indulnak telelőhelyükre a gólyák, mennyire valószínű hogy ugyanabba a fészekbe jönnek vissza tavasszal?

Figyelt kérdés
Idén napról napra nyomon követtem webkamerán keresztül egy gólyapár életét. A napokban indultak el a hosszú útra dél felé, számomra fájdalmas volt a búcsú, mert nem tudom hogy látni fogom e még őket valaha. Jó lenne ha ők jönnének vissza tavasszal a fészekbe. Ez mennyire valószínű?

2023. aug. 25. 14:54
 1/4 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
100%, ha csak el nem pusztulnak tavaszig
2023. aug. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

A kis gólyák 3-4 évig nem jönnek vissza Afrikából. A felnőtt gólyák közül a tojó ragaszkodik a fészekhez, ő ugyan oda jön vissza, a hím viszont nem garantált hogy ugyan az lesz.


(A kölkedi Fehér Gólya Múzeumban mondták ezt).

2023. aug. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a kis gólyák pár évig nem térnek vissza. Viszont azt hittem hogy a gólyák egy életre választanak párt maguknak.
2023. aug. 25. 16:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, mindkét felnőtt, mármint a pár mindkét tagja ugyanoda tér vissza. Először a hímek jönnek meg, később 1-2 héttel a tojók. Természetesen ha el nem pusztulnak. A párok tartósak, előfordul, hogy mivel a hím van itthon előbb akkor egy előbb érkezett tojóval összeáll de amint megjön a régi tojója az igyekszik elüldözni az új tojót.
2023. aug. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!