Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa papagájom nem tudta...

Nimfa papagájom nem tudta kitolni a tojást. Elvittem állatorvoshoz aki össze roppantotta tegnap benne. Azt mondta így majd ki jön a széklettel, de sajnos ennek jelét nem látom. Ez bevett szokás?

Figyelt kérdés
Azóta végig telefonáltam Budapest létező összes orvosát aki papagájhoz is ért. Sajnos sehol nem fogadják ma. Eszik iszik tud repülni de gyengébb és folyton "piszkálja "hátul magát.

2023. szept. 3. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Még csak egy nap telt el, szerintem még kijöhet belőle. Ha nem, akkor holnap már hétfő és akkor viheted a saját orvosotokhoz. De szerintem az is elég, ha felhívod és elmondod neki mi a helyzet, és majd ő megondja, hogy vissza kell e vinned vagy mit csinálj.
2023. szept. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg papagáj éppen azért pusztul el, mert összetörik benne a tojás, így ugyanis egyáltalán nem képes megtojni.

Keress sürgösen egy erre szakosodott állatorvost (pl. állatkerteknél tudsz érdeklödni), mielött elpusztul a madarad

2023. szept. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen sürgősen szeretném vinni. De nincs hova. Állatorvosi egyetem. Állatkert..az összes papagájal foglalkozót/összes más rendelőt végig hívtam eredménytelenül. Csak holnap fogadják mindenhol.
2023. szept. 3. 14:51
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Holnap Exopet vagy valahol talald meg Dr. Pazár Pétert, vagy Sátorhelyit, az állatorvosi egyetem klinikáján. Nem lenne szabad összeroppintani.

Az en dokim ügyesen kifordította a kloakából.

Legalább kiszívta belőle előtte a tojás beltartalmát...?

2023. szept. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha az volt a probléma h nem fejlődött ki a héja és a puhaság miatt maradt bent akkor az a te felelősséged, mert nem biztosítottál eleg kalciumot és ásványi anyagot számára.
2023. szept. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem volt puha a héja. Szépia és mellé főtt tojást/fött tojás bel tartalmát és főtt tojás héját is kapott. Előtte kitojt 4tojást. Nagyon fitt és eleven volt egészen az ötödik tojásig. Sajnos nem szívott ki semmit az orvos csak össze törte és antibiotikumot kapott. Most az a kérdés, hogy hol a leg felszereltebbek? Ma oda sietnék vele. Sajnos tegnap sehol sem fogadták. Nagyon jó orvost szeretnék aki nagyon felszerelt. Ebben kérnék segítséget. Supervet vélemény? Köszönöm
2023. szept. 4. 05:58
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Supervet friss.

Pazár nagyon tapasztalt és jó. Már ajánlottam 2 dokit+helyet.

Akkor is első körben hiánybetegségre gyanakodnék.

2023. szept. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Akkor erre is kifogok térni a dokinál. Mit nem adtam meg neki. Megbeszéljük. Köszönöm.
2023. szept. 4. 09:40
 9/9 anonim ***** válasza:

Na mi van azóta?

Érdekes az egyik válaszom 0% a masik 100%

:D

2023. szept. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!