Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mikor vegyek párt a nimfámnak?

Mikor vegyek párt a nimfámnak?

Figyelt kérdés

Egy hónapja vettem meg a nimfapapagájt, és úgy terveztem, hogy ha valamennyire hozzánk szokott a madár veszek mellé még egyet, hogy ne legyen egyedül, de nagyon bizalmatlan, még mindig menekül előlünk:( Pedig én nagyon próbálkozom, de a tükör az egyetlen barátja. Ezért gondoltam, lehet hogy előbb kéne neki vennem párt, viszont kezdő vagyok ezen a téren, semmi tapasztalatom nincs. Ma például kiengedtem a kalitkából, de alig tudtam belőle kihessegetni, de gyorsan vissza is raktam, mert annyira félt, hogy majdnem összetörte magát:(

Valaki adjon tanácsot, mert annyira szeretem ezt a kismadarat, szeretném hogy megkedveljen.


2010. okt. 22. 23:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Tükröt dobd ki! Mindenféleképpen. Könnyebb lesz megszelidíteni és amikor hozod neki a párt, annak a szerencsétlennek ne legyen már versenytársa. Mert sajnos a madarak úgy tekintenek a tükörre, mint egy másik madárra.
2010. okt. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oké akkor ki is veszem!!! Mindenhol azt olvasni pedig, hogy ez milyen jó a madárnak, de amúgy tényleg furán viselkedik miatta, csak nem akartam, hogy magányos legyen mikor nem tudok vele foglalkozni.
2010. okt. 23. 10:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgytudom hiába szelíd egy papagáj ha társat kap akkor nem lesz az, vagy csak kevésbé.
2010. okt. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 nagyviri ***** válasza:
A türröt az én nimfám állandóan megrakta, amíg egyedül volt, mióta párban van, le se tojja. Ne add fel a kísérletezést a kézhez szelidítéssel, de csak akkor engedd ki, ha már ráül a kalitkában az ujjadra. Add neki kézből a kedvencs csemegéjét, hamarabb meg fogja szokni a kezedet. Ha kiengeded, először nehezen fog kijönni a kalitkából, lehet, hogy az ujjadon kell majd kivenned. Ha kinnt van figyeld, mert a te példányod valószinüleg nem tud repülni, illetve azt tud, csak navigálni nem. Hagy, hogy felüljön a szoba egy magasabb pontjára és nézelődjön. Ha megnyugszik, és kicsit kinézelődi magát könnyebben vissza lehet rakni és nem lesz ilyen rémült. Pár nap alatt meg fogja szokni a kintlétet és navigálni is hamar meg fog tanulni. Viszont folyamatosan sasold, mert ha megszokik kinnt, akkor mindent meg fog rágni ami a csőre elé kerül. De ehhez nagyon sok türelem és rengeteg foglalkozás kell. Előbb utóbb a válladon fog tanyázni. Ha ezután veszel neki párt, azt már sokkal könnyebben taníthatod, mert látni fogja a párjától, hogy nem kell töled félnie. Sok szerencsét hozzá, mert nagyon sok örömet tudnak ám okozni a gazdiknak.
2010. okt. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!