Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Most csak kölest eszik a a...

...Gábor... kérdése:

Most csak kölest eszik a a Hullámos papagájom. Miért?

Figyelt kérdés
Ugye mint mondtam szombaton kezdtem eladni nekik a kágy eleséget és tegnap adtam nekik először adtam nekik szombat óta kölest.ÉS most csak azt eszik.Talán mert hiányoltak?Vagy miért?
2011. febr. 3. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert a köles fűti a szervezetet, és most tél van.
2011. febr. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszíí.:).

2011. febr. 3. 19:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Köles mellett rendes magkeveréket is kapjanak.
2011. febr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De milyen magkeveréket?
2011. febr. 3. 20:08
 5/9 anonim ***** válasza:
A kisállat kereskedésben mondod hogy magkeveréket szertnél venni hullámos papagájoknak valót.majd ott tudják.
2011. febr. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szombat óta csak lágykapját kapnak? Próbáld ki, hogy négy napig csak vajat eszel!

Napok óta olvasom a kérdéseidet, és egyre jobban sajnálom azokat a madarakat. Ezekre a kérdésekre at állatok vásárlása előtt kellett volna választ találnod.

Szóval, leírom immár HARMADSZORRA:

1. Köles, magkeverék az ALAP kaja, ezt minden nap kapniuk kell!!! A magkeverékhez megveheted külön-külön is a hozzávalókat és te majd megfelelő arányban összekevered nekik, de ezt neked még nagyon nem ajánlom. Bemész egy állatkereskedésbe, mondod, hogy hullámosnak kérsz magkeveréket, adnak, és már egész jó minőségűeket árulnak. Ezen felül zöldsélgeket, gyümölcsöket és lágykaját adunk nekik. De ezek csak kiegészítők! Hetente 2-3 alkalommal adjuk nekik. A lágykaja mennyiségét emeljük mielőtt odut kapnának.

2. Közel két hete vannak nálad a medarak, ha jól emlékszem. Nem írtad mennyi idősek. De ilyen rövid idővel a költöztetési stressz után még ne akard őket tenyésztésre fogni. Amúgy meg íratlan szabály, hogy 1 éves kor alatt nem fogjuk hadba a madarakat!

2011. febr. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Júnisba lesznek 3 évesek.És 9 hónapos koruk óta vannak nálam.ÉS eddig nem tudtam,hogy mit kell nekik adni és csak kölest és magkeveréket adtam nekik.ÉS most regiszráltam az oldalra.És szombaton adtam nekik.És én azt hittem,hogy nekeik nem kell adni hozzá semmit szóval az infók terén még új vagyok.ÉS Szerdán adtam nekik kölest azóta minden nap.És azért írok ennyi kérdés ,hogy már tudjam mi a jó és mi a rossz.Szóval köszíí az infódat és léccyves még írjál és olvasd a kérdéseim.
2011. febr. 4. 14:30
 8/9 Beus35 ***** válasza:

Gyümölcsöt és zöldet is adjál neki,a mienk a kekszet is szereti!

Almát is imádják!!

2011. febr. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:D.
2011. febr. 4. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!