Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájt vegyek?

Milyen papagájt vegyek?

Figyelt kérdés
Olyat ami lehetőleg egymagában is elvan ha foglalkozunk vele eleget de nem túl sokat. Tudom hogy mind társas lény de egyet szeretnék beszélni tanítani és jobban megszelídíteni.
2011. febr. 7. 12:02
1 2
 1/19 Kriszti83 ***** válasza:
Hullámos papagáj.
2011. febr. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Lézer Anton válasza:
100%

A papagájok nem viselik túl jól, ha egyedül vannak, de "nem túl sokat" törődnek velük. Napi 1-2 óra minimum szükséges, ha egyedül van. (Némely fajták hajlamosak unalmukban kitépkedni a tollaikat.) Ha még tanítani is akarod, akkor ennél is több időre lehet szükség.

Nekem gyerekkoromban nimfapapagájom volt, vállra ült, de beszélni az istenért nem akart, pedig elvileg lehet tanítani. Sokszor engedtem a szobában repkedni, míg tanultam az asztalnál, tett-vett körülöttem, neki az is elég volt, ha néha hozzászóltam, vagy megsimogattam.

Fürtös kölessel egyszerű lefizetni. xD

2011. febr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Nagy zöld
2011. febr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Egyet semmiképp se vegyél! Tudom, hogy unalmas szöveg, mindenki ezt hajtja, de ha már veszed a fáradtságot, hogy tarts papagájt, és még foglalkoznál is vele, akkor nem hiszem, hogy örülnél, ha egy-két év múlva belepusztulna a magányba. először vegyél egyet. Fiatalt, gyűrűset, és tenyésztőtől, ne állatkereskedésből (ha ez megoldható). Szelídítsd meg. Társaként figyeljen rád, szeressen. Aztán vegyél neki egy párt. Az "újonc" látni fogja, hogy nem kell tőled félnie, ő is szelíd lesz. Így nehéz megtanítani beszélni, de ha felveszed, amit meg akarsz tanítani, és ha nem vagy otthon, akkor beteszed ismétlősre a gépeden, akkor egy idő után elkezdik mondani. Egyébként a hullámos jó ötlet, meg lehet tanítani beszélni, nem túl nagy igényű, és nagyon könnyen beszerezhető.
2011. febr. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, utolsó erre én is gondoltam lehet hogy majd így teszek. Első! hullámosaim voltak eddig ők szerintem méginkább társasok mint akármelyik.
2011. febr. 7. 12:40
 6/19 anonim ***** válasza:

Szívesen! :-) Ezt kifelejtettem:

Lézer Anton:, a nimfád valószínűleg azért nem beszélt, mert tojó volt, nem? Azokat nehezebb megtanítani, valamelyiket lehetetlen.

2011. febr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Lézer Anton válasza:
Nem tojó volt. :) Csak rettenetesen önfejű. De épp azért szerettem. :P Tudott aljas is lenni. Volt, mikor bújt, aztán harapott. xD hiányzik.
2011. febr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Párban is voltak:):)
2011. febr. 7. 12:48
 9/19 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszom még az az előtti válaszomhoz tartozik:D
2011. febr. 7. 12:49
 10/19 anonim ***** válasza:
Az enyém is öntörvényű. Az a fajta, aki nem szereti, ha fogdosom, simogatom. Bár nekem katalinom van. De nagyon játékos. :-)
2011. febr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!