Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájnál mit...

Hullámos papagájnál mit jelent a tollborzolás (pufi), és a hányás?

Figyelt kérdés
2011. febr. 15. 20:06
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ezt a két tünetet vettem észre nála hirtelen...

beteg, vagy esetleg az is lehet, hogy majd tojni fog?

2011. febr. 15. 20:07
 2/14 Beus35 ***** válasza:

Szerintem ez a két kombináció nem jót jelent!

Tojás rakást még nem láttam,

de félő nem-e beteg!!

Egy lábon áll??

Mert az jót jelent!!

Eszik??

2011. febr. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Én vagyok az, neki volt ez a tolltépése. De már kinőtt a tollazata javarészt, szinte teljesen. Kapott társat, kapott vitamint, kapott atkaölőt.

És ma este ezt vettem észre, hogy felborzolt a tollazata, és néha hány is szegény. Evett is az előbb kicsit. Két lábon áll jelenleg és úgy alszik...az nem lehet, hogy tojni fog esetleg? ha nem, akkor mi baja van? és mit hogyan gyógyítsam meg?

2011. febr. 15. 20:17
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehetne "etetés" is. Ivaréretté vált hím ha egyedül van kinevez egy tárgyat tojónak és eteti. Olyan, mintha hányna. Azonban ha borzolja a tollát és 2 lábon áll és remeg meg a szeme csukva van elég sokat akkor baj van. Lehet mérgezés pl. Állatorvosnak megmutatnám mindenképpen.
2011. febr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
A tojás nem viseli meg ennyire kivéve ha nem tudja kitojni. Szerintem beteg de nem biztos mert az én hullámosom is csinált ilyet pár napig majd amikor elvittük volna orvoshoz rendbe jött. De azért vidd el orvoshoz mert lehet hogy komoly baja van amibe segítség nélkül belehal.
2011. febr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Még az éjszaka hányt szegénykém, de ma reggelre már jól van! :) Nem hány, nincs felborzolodva a tolla, eszik rendesen, semmi baja már! :)
2011. febr. 16. 09:02
 7/14 Beus35 ***** válasza:
Vigyázz rá!!!
2011. febr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Beus35 ***** válasza:

Engedd ki repülni!!

Egy lábon van már,mert akkor jobban van,úgy jól érzik magukat,közben csicsegnek!!

2011. febr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen, már jól van. Egy lábon áll és csiripel is, minden rendben van vele szerencsére. Csak azt nem értem, miért hullik ennyire a tolla...

Szeretném majd őket kiengedni repülni, csak még nem szelídek. A Csipike nem fél tőlem, de nem áll rá az ujjamra, csipked inkább finoman. Csőri még nem szelíd, ő még fél. Hosszú idő, mire teljesen megszelídülnek, de rajta vagyok a dolgon.

2011. febr. 17. 11:15
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy nem szelídek még kiengedheted őket. Ha éhesek egy idő után úgyis vissza fognak menni(vagy esetleg sötétben megfogod és berakod őket így majd idővel visszatalálnak maguktól) és mivel kint nem érzik annyira biztonságban magukat könnyebb szelídíteni is. Ismerek olyan embert aki heteken keresztül próbálkozott megszelídíteni a papagáját nem sok sikerrel. Majd 1-2 hónap után amikor kiengedte hogy repüljön elkezdett érdeklődni felé a madár és egyre közelebb merészkedett hozzá és egyre több mindent engedett meg neki. Ma már teljesen szelíd.
2011. febr. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!