Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy "szelíd hullámos...

Van egy "szelíd hullámos papagájom, kézzel volt nevelve szelíd is volt, de most hogy már nagyobb lett nem olyan szelíd, miért nem?

Figyelt kérdés
Pedig naponta ki van engedve addig amíg vissza nem megy és foglalkozok is vele sokat, ha a kalitkában ül akkor odajön meg ráül a kezemre de ha ki van engedve akkor amíg bent vagyunk a szobában a legmagasabb pontra húzodik és ha mégsem tenne így akkor amint felé megyünk elrepül. Mit csináljak újra szelíd legyen?A válaszokat előre is köszönöm!!!
2011. márc. 10. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ivarérett kezd lenni. Ilyenkor szinte minden papagáj megváltozik mint egy kamaszodó gyerek. Szerintem kezd újra a szelídítést az elejétől.

De az is lehet hogy azért változott meg mert már tavasz van. Ilyenkor van a párzási időszak ezért agresszív,feszegeti a határokat. Az én hullámosom pl. mindig a nagyobb papagájommal akar veszekedni vagy a falat rágni de én mindig elveszem onnan ezért véresre csípi az ujjam. Amúgy nagyon szelíd még megfogni is lehet csak tavasszal ilyen.

2011. márc. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én már így kaptam. Hogy kezdjem el meg szelidíteni?
2011. márc. 11. 19:32
 3/11 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezeknél a kérdéseknél a zárójelekben lévő válaszokat és azok alapján próbáld szelídíteni:

Elérhetem a papagájomnál, hogy ne féljen a kéztől, vagy már ilyen marad?(a válasz időpontja:02-23 15:55)


Hogy szeliditsem meg a hullamos papagajomat?(2010-12-11 14:20)


Van 3 hullámos papagájom, leírjátok hogy hogyan szelídítsem meg?(2010-12-27 22:37)

2011. márc. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Beus35 ***** válasza:
Van társa??
2011. márc. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Eddig nem volt társa de mivel nagyon kereste a madártársaságot ezért betettem 2 törpéhez. Most úgy elvan bár atörpék még kicsit félnek tőle :)
2011. márc. 13. 11:43
 6/11 anonim ***** válasza:
Vedd ki a törpéktől mert bármikor megölhetik szegényt. A törpepapagáj egy agresszív faj ezért nem lehet őket más fajjal együtt tartani. Még a saját fajtársukat is képesek megölni főleg ha már egy vagy több összeszokott pár mellé érkezik egy új. Tehát örülj hogy még életben van a hullámosod.
2011. márc. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Dehogy is! Piszke(a hullámos) eltér a normálistól amikor eszik akkor bántja a törpéket meg ha közel mennek a zebrapintyeknek meg 1 óra után alig maradt tolluk. Így a törpékkel most hogy már megszokta őket elvan
2011. márc. 14. 08:01
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja és ha valaki valakit bántani fog az Piszke lesz. A törpék amúgy is még babák
2011. márc. 14. 08:04
 9/11 Beus35 ***** válasza:

Szerintem se lehet őket összerakni,mindenki ezt írja és mondja!

Bár te látod,hogy elvannak-e egymással!


Ha a kezedre ül,úgy próbáltad már kivenni??

Valami miatt fél a szabadba!!!???

2011. márc. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Persze,hogy próbáltam de amint kiveszem elröpül de most már a kezemre se ül :(
2011. márc. 17. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!