Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudnám "elköltöztetni"...

Hogyan tudnám "elköltöztetni" a papagájaim? (lent részletezve)

Figyelt kérdés
Bizonyos okok miatt pár hónapra el kell költöznie tőlem a két hullámosomnak. Tőlünk 130 km-re fogadta be őket egy ismerősünk erre az időre. Nincs valakinek használható ötlete, hogyan kímélhetném meg őket az esetleges testi és lelki fájdalomtól? Értem ezek alatt azt, hogy, ha nem teszem bele őket egy kis, szűk dobozba, amiben az állatkereskedések is teszik őket eladás után, a rémülettől összetörik magukat(óriáskalitkában vannak, amiben repülni is lehet), ha beleteszem, sokkot kapnak, h egyszer csak, minden előjel nélkül betuszkolom őket, és fura hangot adó valamiben (kocsi) zötykölődnek másfél órát, majd egy új helyen tesszük őket ki, és ez meg fog ismétlődni, ha hazaköltöznek. Csak normális, és használható tippeket kérek, köszönöm előre is.
2011. ápr. 2. 10:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
én ketrecestől szoktam őket szállítani a csomagtartóban.Nagyon jól bírják elcsicseregnek,semmi bajuk.
2011. ápr. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ha a hátsó ülésen akarod őket szállítani, akkor az eredeti kalitban hagyd őket, látni, hallani fognak titeket és nem fognak félni, ugrálni. Ha a csomagtartóban, akkor ugrálni fognak, és bizony kisebb helyen kevésbé tudják magukat összetörni, mint nagyon. A madárszállító a legjobb ebben az esetben (hasonló, mint a kalitka, csak nagyon lapos, k.b. 10 cm magas). A dobozt nem ajánlanám. Akárhogy szállítod, tegyél be nekik egy fürtös kölest.
2011. ápr. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem voltak még ilyen helyzetben, nem hiszem, h ők is így viselnék:) Már attól is "lesápadnak", ha kiviszem őket jó időben a levegőre. Azt figyeltem meg, hogy az új helyzetekre elég rosszul reagálnak. Ha beteszek nekik egy új játékot, már attól is össze-vissza repdesnek. Az egyik papagájom két éves, meghalt a párja, és az új nagyjából két hónapja van vele. És az új hajlamos megijedni mindentől, és a másik hiába volt régen kiegyensúlyozott, látva, hogy a másik pánikol, ő is elkezdi, és gerjesztik egymást. Rosszkor jött ez a helyzet, még nem volt itt az új elég régóta.
2011. ápr. 2. 10:54
 4/18 A kérdező kommentje:
A madárszállítónak utána fogok nézni, nem olyan drága, és megéri, ha látnak, nyugton vannak, de repkedni nem tudnak, ha netán rájuk jön az ötperc... De gondolkodom azon is, hogy elkezdem szoktatni őket a "mozgó kalitkához", hátha megszokják, amire eljön a költözés ideje. Picit megnyugtattatok, hogy lehetséges ez dobozba gyömöszölés nélkül is. Az állatkereskedésben kérdeztem, van-e valami ötletük, hogy szállítsam, ők csakis a dobozra esküdtek.
2011. ápr. 2. 10:59
 5/18 TasTóbiás ***** válasza:

jééé, az enyémek is amolyan betoji banda:D még ha fürtöskölest is teszek be, még azt is legkorábban másnap kostolják meg.

Igaz nekem csak ugy 1 honapja és vannak meg. De totál ijjedősök.

Majd ird meg légyszi hogy hogy jött össze a költöztetésük, mert érdekel, haminden jol megy, nekem is következik egy ilyen...

2011. ápr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

:) Rendben. De valószínű, hogy csak nyár elején lesz a költözés, még teljesen kiszámíthatatlan minden. Annyi biztos, hogy lesz, és fel akarok rá készülni, és ha lehet, fel szeretném készíteni őket is időben:) Kedves utolsó, ha netán előbb "költöztök", vagy csak megtalálod a tuti módszert, írj ám mindenképp Te is!

Amúgy ilyenek az enyémek is:) Hozok fel nekik tyúkhúrt, teszek be nekik uborkát, salátát, akármit, nézik jó fél napot, nem gyanús-e, és amire odamennek megenni, már nem olyan friss és lédús. Ebben csak az a baj, h régen nem ilyenek voltak:/ Ma délután megkapják a medencéjüket, az új még nem találkozott ilyennel, a régi szerette, de van egy olyan sejtésem, hogy megint amnéziát fog játszani.

2011. ápr. 2. 14:22
 7/18 TasTóbiás ***** válasza:

húúúúúúúúú tényleg. Enyémeknek még nem vettem medencét, tehát azt se tudják mi fán terem az. Miért kell nekik?

Mondjatok lécci erről pár dolgot. Tettem be egy edénybe vizet nekik, de úúúgy kerülik... és az ott van 3 hete. Simán fürödhetnének benne, megfulladni nem tudnak ott... de semmi... mintha harapna...

Mit tehetek?

2011. ápr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Higiéniai okokból célszerű néha megfürdetni őket, meg egyszerűen szeretik. Hihetetlen aranyosak, mikor rázzák magukat a vízben, mint a verebek:) Amúgy tenni nem tudsz semmit azért, h belemenjenek, ha majd melegebb lesz nyáron, biztosan belemennek, mert nagyon meleg lesz a tolluk alatt nekik. Addig, míg nem létszükséglet, lehet, h nem kockáztatnak, ha olyan a felfogásuk, mint az enyémeknek:D Maximum, ha van valami, amit már megszoktak és szeretnek (nálunk ez egy labda, amit lehet dobálni, de lehet kaja is, mondjuk icipici magot beleszórni, de tényleg csak pár darabot), azt beletenni, és van motivációjuk, h utánamenjenek.
2011. ápr. 2. 15:18
 9/18 anonim ***** válasza:
Kérdező- Ha egy hullámosnak adunk pl.egy új játékot majd 1 hónap után kivesszük tőle és csak 2 hónap múlva adjuk neki vissza akkor nem fog rá emlékezni. Tehát szerintem a madarat nem amnéziát játszik hanem tényleg nem emlékszik a fürdetőre.
2011. ápr. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
20 éve vannak papagájaim (illetve szüleimnek régebb óta, de én kb ennyi ideje tudom az eszem:) ). Amik most vannak, azok közül a legöregebb két éves. Csak nyaranta kapnak medencét, ha süt a nap. Eddig nem volt még olyan probléma egyiknél sem, hogy valami, amit egyszer megszoktak, később idegenné vált volna. Tehát, ha megszokta a medencét, az jövőre és két év múlva, és 5 év múlva is "jó buli" volt nekik:) Sajnos, mióta elpusztult a párja, és új társat kapott, passzív lett. Habár a játssza az amnéziát csak egy szófordulat volt, de én nem hinném, hogy nem emlékszik. A tapasztalataim alapján legalábbis számos ellenpéldát láttam rá:)
2011. ápr. 2. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!