Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kaphatnék útbaigazítás 2...

Kaphatnék útbaigazítás 2 nimfa tartásáról? (3 kérdés)

Figyelt kérdés

1. Ez a kalitka 2 hím nimfa tartására jó, vagy pedig túl nagy.

[link]


2.Ha lesz 2 hím nimfám és mivel kezdődik a suli nem lesz gond hogyha a hétköznapokon csak délután 14-15 órától tudok velük foglalkozni? El lesznek ők addig?


3. Valaki aki 2 hím nimfát tart mesélne nekem mi az a plusz dolog amire figyelni kell ha már ketten vannak,

mennyi időre szoktad kiengedni a két madarat ?? stb..


Köszönöm a válaszokat előre is!


2011. aug. 31. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Olyan kalitka nincs, ami túl nagy, és, ahogy utánanéztem, még árban is egész jó, de lehet, h vaterán, használtan találnál olcsóbbért. De persze egy új mindig jobb:)


Ha ketten vannak, nem hinném, hogy gond lenne, ha délelőtt egyedül vannak, amíg suliba jártam, bátran hagyhattam őket egyedül. Sőt, miután megszokták a menetrendet, hova mehet, hova nem, én is megismertem őket, és tudtam, milyen útvonalon közlekednek, kint is egyedül hagytam őket ilyenkor. (mielőtt belémkötnek, leírom, bár evidens: madárbiztossá tettem a szobát, nem hagytam elő kis fülbevalókat, amiket lenyelhettek, törékeny cuccot, amit leverhettek, stb.) Szóval ilyen körülmények közt, pláne most, hogy itthon vagyok, az enyémek egész nap kint vannak, este kötelező hazamenniük, de amúgysem töltik kint maguktól sem az egész napot. Délben mindig visszamennek aludni.


De eleinte tényleg csak úgy engedd ki őket pár órára, ha figyelsz rájuk. Viszont minél sűrűbben engedd ki, amennyire csak lehetőséged van rá.


Semmivel sem kell jobban figyelni szerintem két nimfára, mint egyre, sőt, nekem kevesebb dolgom van így velük, mintha egyedül lenne, és nekem kellene pótolnom a társát.

2011. aug. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az előttem szólóval!


1. Kalitka nagyon szép és nagy méretű, tökéletes a számukra!

2. El lesznek ők ketten, nem kell félned!

3. 2 nimfa nagyon jól elvan, semmi plussz dolog sincs az 1 nimfához képest! Inkább 2-nek könnyebb a tartása, mivel ők 2-en elvannak, az eggyel pedig sokkal többet kell foglalkozni! Kiengedéssel akpcsolatban minél tovbb kint vannak, annál jobb! :)

2011. aug. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez a kalitka nem jó!!!! Nem a magas hanem a hosszú kalitkákban érzik jól magukat. Ugyanis nem fel-le repülnek hanem előre. Tehát olyan kalitkát keress aminek a hossza kb.megegyezik a magasságával. PL.ez olcsóbb és nagyobb az alapterülete is: [link]
2011. aug. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsónak: repülni az általad linkelt kalitban sem fognak tudni, mert az alapterülete épp egy arasszal nagyobb csak, mint a Kérdező által linkeltének. Tehát lényeges különbség nincs a kettő közt. Nagyjából mindkettő ugyanolyan életteret biztosít a papagájoknak, mindkettőhöz ugyanúgy ki kellene őket engedni. Ilyen kalitoknál a különbség már csak akkor lényeges, ha szobaröpdéről vagy voilerről akarunk beszélni..
2011. aug. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendszeresen fogom őket kiengedi és megreptetni a lakásban
2011. aug. 31. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!