Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Meg fognak barátkozni 3-asban...

Meg fognak barátkozni 3-asban a hullámos papagájaim?

Figyelt kérdés

2 már összeszokott: Csipi és Csőri: mindkettő lány. Tegnap hoztak egy hullámost, azt hitték a miénk szökött el és nem találták a gazdit, így befogadtuk, mert ha elengedték volna a szabadban, az egyenlő egy halálos ítélettel a számára.

Csőrike nem bántja az újoncot (Csiripnek neveztem el), tehát inkább barátkozós, szerintem jól kifognak jönni. Viszont Csipi egyfolytában üldözi és csipkedi őt. :( Nem tudom mi lesz ennek a vége. Csirip szerintem még fiatal papagáj lehet, mert kisebb tőlük és még nem látni egyértelműen fiú-e vagy lány (lánynak saccolom). Szerintem olyan 3 hónapos lehet. Csőri olyan 1 éves lehet, Csipike pedig olyan 2 éves lesz nemsokára.

Mi lesz ennek a vége? Ugye nem lesz baj és megbarátkoznak?


2011. máj. 9. 09:18
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Utólag az történt, hogy egymás mellé tettem a két kalitkát és kicsinyitottam az ajtajukat, kiváncsi voltam mi fog történni. :) Csőri átment az újonc Csiripkéhez, mintha szólt volna neki, hogy gyere hozzánk, befogadunk. :) Mert utána Csőri egyből visszament Csipihez. Aztán Csiripke meg ment utána. :) Szóval úgy döntött, átmegy hozzájuk. Hát akkor úgy tűnt, hogy már Csipi is befogadta, mert el kezdett haverkodni vele. De mégsem. Mert néha még üldözi őt és sokszor enni sem hagyja szegényt. De szerintem mintha javulna a helyzet már...remélhetőleg Csipi hozzászokik a gondolathoz, hogy most már Csiripke is hozzájuk tartozik. :) Figyelem őket továbbra is. Csiripnek bátorabbnak kéne lennie, nem kéne ennyire félnie szerintem. Már volt úgy, hogy megvédte magát, úgyhogy szerintem minden rendben lesz.
2011. máj. 15. 20:47
 12/18 A kérdező kommentje:

Lenne egy kérdésem:

Szerintetek megkockáztassam, hogy nyitva hagyom a kalitka ajtaját? Hogy ha kedvük támad kirepülhessenek a szobába? Nem lesz baj? Mert eddig csak a Csipi az, aki nem fél tőlem, a másik kettő még nem igazán szelíd...ha hagyom őket szabadon a lakásban, akkor érdeklődni fognak irántam, megszelídülhetnek így hamarabb??

2011. máj. 15. 20:48
 13/18 anonim ***** válasza:
Szelídebbek nem lesznek, de baj sem lesz, ha nyitva hagyod a kalitkát. Én is így csinálom, reggel kinyitom, este becsukom. Visszatalálnak maguktól, ha kalitkán kívül nem adsz nekik enni:)
2011. máj. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Beus35 ***** válasza:

De csak akkor ha otthon vagy!

Ha nem,akkor ne,csak ha Te is tudsz néha rájuk nézni!!

2011. máj. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Persze, csak akkor nyitom ki a kalitka ajtót, ha bent vagyok a szobában és már nem megyek ki.

Csipi már majdnem a fejemre mászott. :)

Puszikat adott a számra és orromra, igazgatta a hajamat és még meg is akart etetni...:)

2011. máj. 19. 09:35
 16/18 Beus35 ***** válasza:
Akkor szelíd!!
2011. máj. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Tegnap Csőrike kijött, mert nyitva hagytam a kalitka ajtaját. :) Eleinte meg volt rémülve, majd megnyugodott. És rájöttem, hogy jó, ha néha kijöhetnek, mert így testközelben szelídebbek...az ujjamra ugyan nem állt még rá, viszont hagyta magát simogatni, adott puszikat az orromra és számra, kóstolgatta az ujjaimat. :) Úgyhogy szerintem igaz az az állításom, hogy ha kint vannak, hamarabb szelídülnek, mivel Csőri ilyeneket kalitkában nem csinált, mint a szabadban.
2011. máj. 20. 09:03
 18/18 Beus35 ***** válasza:

Akkor gratulálok....

Megbarátkoznak,csak türelem és idő kell!!

2011. máj. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!