Kezdőoldal » Állatok » Madarak » S. O. s. , Galambűzés?

S. O. s. , Galambűzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy tízemeletes panel lakásban lakunk egy éve és az erkélyt az ablakpárkányt folyamatosan telecsinálják a galambok!Próbáltunk szatyorcsíkokat kikötni,elhessegetni de semmi!Engem felettébb bosszantanak mert nem tudok és nem is fogok a galambsz*ros erkélyre kiteregetni,idegesít h korán reggel itt krúkognak meg toporognak az ablakpárkányon!Szerencsére nem én vagyok az egyetlen akit ez bosszant,na de egy év alatt nem sikerült őket elüldözni mert néhány igen értelmes és igényes szomszéd tanyán érzi magát és különféle dolgokkal etetik őket mit sem törődve azzal h minket ez bosszant!

Lenne bármi ötletetek arra h lehetne elűzni őket?A szomszéddal való "eszmecsere" megtörtént....más ötletem nincs!

GALAMBFANOK KÍMÉLJENEK!Köszönöm előre a válaszokat!


2011. máj. 13. 21:04
 1/9 anonim válasza:
60%
hivatásos galambűző kell oda, az kifüstöli a rosszakaró galambokat
2011. máj. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez van.

Elsőn lakok, alattunk kis zöld terület, kedves szomszédok dobálják fentről a kaját a galamboknak. Persze az erkélyünkre fészkelnek, hiszen alattunk terülj-terülj asztalkám van.

Próbáltunk mi is mindent, évekig. Hiába.

3 hete találtunk egy kidobott macskát, befogadtuk szegényt. Azóta nincsenek galambok az erkélyen.

2011. máj. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Egy légpuska kell oda, az megoldja a gondot... én is panelban lakom, itt is minden reggel, már ott dekkolnak a korláton, verik az ablakot csőrükkel, összebarmolják az erkélyt stb...
2011. máj. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Olvasnivaló: [link]

Hogy mi a megoldás? Társdalmi szinten megismertetni az emberekkel a problémát, pl. szerintem sokan azt sem tudják hogy milyen betegségeket terjesztenek, továbbá büntethetővé kell tenni a galambok etetését, így talán leszokna erről a sok unatkozó nyugdíjas. Valamint "galambellenessé" kellene tenni a városi épületeket, megszűntetni a fészkelő és téli melegedőhelyeiket. Londonban ragadozómadarak városba való telepítésével is próbálják szabályozni a galambok számát.

Egyénileg, ha nem fogunk össze semmit sem fogunk tudni tenni ellenük.

2011. máj. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!És már meg is nyugodtam h ez nem csak az én kettyem!:)A macskás ötlet nagyon jóóó!:)

Hát a linket csak gyorsan most átgörgettem a képeket nézve.....hát mit ne mondjak,merő igényesség!:S

A legdurvább h a tökéletlen,ül naphosszat a garázsba(pedig van családja) és nincs jobb elfoglaltsága mint h szórja a sok kaját a büdös galambnak!Vettem a bátorságot,oda mentem megkérdeztem finoman és nőiesen h övé e a galamb h ilyen hévvel eteti?Azt mondta h nem!Mondom akkor legyen már olyan jó és fejezze be mert amit megetet vele (többek közt) az én erkélyemen üríti ki!Azt mondja nem az ő dolga,miért nem hessegtem el?Mondom sajnos nekem kisebb dolgom is nagyobb annál mint sem egész nap az erkélyen ülni és a galambokat zavarászni,de sokat segítene ha nem etetné mert akkor talán elszoknának innen,vagy fel is jöhet letakarítani és akkor bánja a fene!(jelzem ment fel bennem a pumpa)Na erre elkezdett flegmázni a kis komájával együtt!Na akkor neki kezdtem én is!:)Azóta nem láttam h eteti!De kb ennyit is értem vele,ugyan is figyelmes lettem arra h az alattam lévő erkélyen száraz kenyér van kitéve majd rá van teregetve a frissen mosott ruha!A földszinten meg gondolom kuka hiányában a penészes kenyerét megeteti a néni a galambokkal!

Szóval azt akarom ebből kihozni h mi páran küzdünk az ellen h a kocsik amik a villanykaró alatt állnak (mert nincs máshol hely) ne legyenek telesz*rva reggelre vagy az ellen h a ruháinkat ne a telesz*rt erkélyre teregessük ki,a többiek meg annyi értelemmel rendelkeznek meg akkora az igényességük h nekik tök megfelel ha néhány galambsz*r tarkítja a kilátásukat vagy épp bele könyököl a saját erkélyén!:)Gusztusos!

Gondolkoztam rajta h a garázsa elé rakok egy németjuhász napi ajándékát és megnézem h mennyire fogja értékelni h eltakarítja és reggelre megint várja egy adag megint eltakarít megint oda tesz és így tovább....biztos repesne a boldogságtól ő is!Egyébként az ilyennek azért megnézném a lakását is h néz ki!

Mellesleg menjen az ilyen tanyára és etesse ott,a kutya nem szólna érte,de itt?Azért itt jó pár emberhez kéne alkalmazkodni de nem nagyon érdekli a drágát!....

2011. máj. 14. 22:11
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Hát igen, sajnos sok az ilyen igénytelen és ostoba ember. Amugy ne húzd fel magad azon az egy szomszédon, garantálom, hogyha esetleg ő abba is hagyná az etetésüket, lenne más aki etetné őket. Semmi nem változna azzal, ha ő le is állna. Itt állami, de legalábbis társadalmi szintű összefogás és problémamegoldás kellene. Csak hát ez egy szép álom ebben az országban.
2011. máj. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Szoktasd masik helyre oket ahol ehetnek,vagy szerez be egy legpuskat.
2011. jún. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NanoBattery ***** válasza:

1. Ne etessétek.

2. [link]


Ha megteheted anyagilag, akkor válasz és próba szerencse alapon talán beválik. :)

3. [link]


Ez a leghumánusab és legolcsóbb megoldás. :)

2011. aug. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NanoBattery ***** válasza:

Bár én Magyarországon, már jó ideje nem látok forgalomban ilyet, de gondolom a hazai mezőgazdasági kottákkal, ez is ki lett vonva a forgalomból... ?:)


[link]

2011. aug. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!