Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szelídítsem meg a...

Hogyan szelídítsem meg a hullámos papagájomat?

Figyelt kérdés

Majdnem 2 hónapja van nálam a papagájom. Kezdetben jól kijöttünk, evett a kezemből, meg tudtam simogatni a hasát és ha kiengedtem, nem repült el hanem az ujjamon maradt.

Néhány hete viszont ha benyúlok hozzá megcsíp, ha kiengedem csak vadul röpköd össze-vissza és már nem fogadja el a kaját a kezemből. Hogyan szelídíthetném "vissza".


2011. máj. 29. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Van bent nála tükör? Ha igen, szedd ki, majd kezdd az egész türelemjátékot és kézzel etetést előről.
2011. máj. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs benn nála tükör. Most azt csinálom, kivettem tőle minden kaját (etető + mézes rúd) és próbálom kézből etetni
2011. máj. 29. 13:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Uhh... történt vele valami, amitől nagyon megijedt, vagy hirtelen elveszthette a bizalmát irántad? Amúgy igen, ilyenkor a kajával lehet csak visszahódítani őket. Én javasolnám a fürtös kölest szelidítéshez úgy, hogy a saját tálkája bent marad, valamiért a fürtösre akkor is úgy reagálnak, mint aki három napja nem evett, ha közben ott van nekik a megszokott ételük. Persze ezt soha ne add be neki, csak a te kezedből kaphassa. Én is így szelidítettem meg a sajátjaim.
2011. máj. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ivarérett lett,ilyenkor szoktak hirtelen megvadulni. Szerintem vegyél neki egy párt,persze csak ha megengedheted magadnak.Ne hallgass a téveszmékre,hogy párban nem szelídülnek meg,igen is megszelídülnek,boldogabbak lesznek,ha elmész nyaralni sem maradnak egyedül,és nem vadulnak meg úgy mint most a tied,mert nincs párjuk.
2011. máj. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen párba meg szelidültek nálam is :)ki engedem a szobába fel ülnek a mutató ujjamra ketten ott puszilkodnak:D Néha én is be szállok xD de csak a hátukat!:D
2011. aug. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!