Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szelidítsem meg a...

Hogyan szelidítsem meg a hullámos papagájomat?

Figyelt kérdés

1,5 hónapja van nálam és nagyon ijedős. 2hete meghalt a párja ezután még félénkebb lett. Ha megközelítem kalitkáját összevissza kezd szállni. Amikor takarítom akkor is olyan ,mint egy őrült összevissza száll nem is törődik azzal ,hogy nekiütközik a kalitkának.

SOS segítséget kérek! Hogyan szelidítsem meg ,hogy lenyugodjon? Hogyan érjem el ,hogy később akár ő jöjjön oda hozzám rám szálljon??

Tancsaitokat várom akár lépésenként is!


2010. júl. 5. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj meg neki kézből adni finom falatkákat. Idővel majd megszokja az emberekett. (:
2010. júl. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
igen-igen először próbálj meg neki vmi olyat adni kézből amit szeret. Sokszor csináld meg, minden nap. Aztán, ha már nem fél annyira a kezedtől próbáld meg közel tenni hozzá a kezed de kaja nélkül. Nem csípnek nagyon erőset. Ha van a ketrecbe olyan rúd amire rá tud állni akkor, amikor rááll akkor tedd a lába felé az egyik ujjad, hátha rááll. Majd írd le, hogy-hogy megy. Ha ezzel megvagy írd, hogy hogyan ragált stb. soksikert
2010. júl. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

szia

a kezedhez kell először hozzászoknia

ezt - hogyha mindig lassan közelítessz felé a kezeddel, óvatosan nyúlsz hozzá - hamar meg fogja szokni

hogyha már megszokta, akkor az ujjadat emeld a lába fölé, és hamarosan az ujjadra is rá fog szállni

sok sikert :)

2010. júl. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem először csak állj a kalitka elé, és beszélj neki, majd csak rakd be a kezed a kalitka ajtaján, és ha megszokta, akkor már közelíthetsz felé, de csak óvatosan.:D
2010. júl. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!