Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik a legszebb és legolcsób...

Melyik a legszebb és legolcsóbb papagáj?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy papagájt venni mert a szüleim nem vesznek nekem..:@ és olcsót szeretnék amit még én is megtudnék venni. Olcsó és szép legyen..:)

És le tudnátok nekem írni hogy mi kell neki meg hogy hogyan kell tartani??


2011. jún. 1. 17:50
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
értem. köszi:)
2011. jún. 1. 18:41
 12/39 anonim ***** válasza:
A hullámos papagáj tudja utánozni a hangokat. Egyébként ha őt választod, akkor kettőt vegyél legalább, mert úgy boldogabb lesz, ha van mellette egy másik is, mivel társas lény. Bár így meg akkor nem tudod kifejezetten beszéd tanításra, de ígyis utánoz hangokat az biztos. Nekem 3 van. Egy hullámos papagáj szerintem kb. 2000 Ft körül van. És tényleg csak akkor vegyél, ha megfelelően tudod tartani. Minél nagyobb kalitka kell nekik ez kb. 14000 Ft...Lesz ennyi pénzed? Mert ha nem, akkor inkább ne vegyél, mert akkor csak kínoznád őt, ha kis kalitkába tennéd.
2011. jún. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:30


ez, és az előző is én voltam.


Állítólag minden papagájt meg lehet tanítani beszélni, igazából nincs rá nagy esély hogy beszélni fog.

http://www.youtube.com/watch?v=XNRwgSHAEJY&feature=related

Ez egy egész jó videó, amin egy hullámos papagáj beszél. Érthetőbb, csak a videókon nem hallani olyan jól.


Legolcsóbban 800 forint körül láttam, de valószínűleg olcsóbban is van, és drágábban is.

2011. jún. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
Na, lassan írok. Nem az előző, hanem az azelőtti voltam :)
2011. jún. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

értem. köszi:)

és ezeket a fajtákat meg tudjátok mondani hogy mennyibe kerülnek? mert nagyon tetszenek:

Rozella papagáj

Hegyi papagáj

Nagy Sándor papagáj

Amazon papagáj

Ara papagáj is nagyon tetszik de azt tudom hogy szörnyen drága. :"(

2011. jún. 1. 18:56
 16/39 anonim ***** válasza:
Az Amazonpapagáj drága, nem tudom pontosan mennyi de a google-ben százezrekért láttam, a Nagy Sándor papagáj elvileg 30 000 körül, Hegyi papagáj 12 000 körül, Rozella papagáj 6 000-10 000 körül. Ezeket a neten találtam, szóval nem pontosak, de valószínű hogy nem sokkal több/kevesebb az eredeti áraknál.
2011. jún. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

köszi:)

hát akkor marad a hegyi papagáj,rozella papagáj,hullámos papagáj.

2011. jún. 1. 19:04
 18/39 anonim ***** válasza:
A legbiztosabb ha utánanézel. Egyébként szívesen.
2011. jún. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy látom még azt se tudod mik az alap tartási dolgok tehát hullámost vegyél mert a nagyobb papagájokat tuti hogy nem tudnád megfelelően tartani.

1 hullámosnak minimum kb. 40x50x60cm-es kalitka kell napi kiengedés mellett. A kalitka semmiképp ne legyen festett. A műanyag ülőrudak(tönkreteszik a lábát) helyett különböző vastagságú(minimum az egyiket félig se tudja átfogni) nem permetezett gyümölcsfaágak vagy fűzfaágak legyenek a kalitkában. A kalitka aljára madárhomok kell amit hetente ki kell cserélni és ha szükséges mosd ki a kalitka alját. Az etető,itató rácsra akasztható legyen és ne önitató,önetető mert ezeket nem lehet rendesen kitisztítani. Az itatót egy szivaccsal naponta mosd ki. Az egész kalitkát pedig játékokkal,ülőrudakkal és ráccsal együtt havonta mosd le. Csőrkoptató mindig legyen a kalitkában. Játéknak ne tükröt,csengőt,műpapagájt vegyél neki hanem mindenféle natúr fából készült játékokat. Az első 1 héten még ne de utána engedd ki mindennap repülni 3-4 órára. Ilyenkor az ablakok,ajtók csukva, a függönyök behúzva, a tükrök letakarva legyenek és mindig figyelje valaki. Ne engedd hogy fémet,festéket,emberi ételt egyen/rágcsáljon. Körülötte ne használjatok sprayt, parfümöt, illatosítót és dohányfüst se érje. Huzat, közvetlenül napfény árnyék nélkül se érje. Hetente négyszer adj neki gyümölcsöt,zöldséget, stb.

Soha nem szabad nekik adni narancsot, káposztát, karfiolt, spenótot, sóskát, kelbimbót, paprikát, avokádót, citromot, diót, fekete napraforgót, mogyorót, sajtot.

Ehetnek almát(mag nélkül), ananászt, szilvát(mag nélkül), fügét, datolyát, barackot(mag nélkül), banánt, kivit, epret, szedret, málnát, cseresznyét(mag nélkül), meggyet(mag nélkül), szőlőt, dinnyét, főtt krumplit(nyersen mérgező), répa féléket, tököt(főve), házi salátaféléket(a bolti a permetezés miatt mérgező), kukoricát, uborkát, céklát, borsót(főve), babot(főve), lencsét(főve), főtt rizst, főtt tojás(30 percig főzve,havonta max. kétszer kapjon), szárított kenyeret(mértékkel), háztartási kekszet.

Minden gyümölcsöt,zöldséget alaposan megmosva és héj nélkül ehetnek.

Tojást,krumplit,rizst,stb. csak vízben szabad főzni a madaraknak só,stb hozzáadása nélkül.

Más emberi ételt még akkor se adjatok neki ha könyörög érte.

2011. jún. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi :)

nagyon sokat segítettél most nekem ezekkel :))

2011. jún. 2. 12:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!