Kezdőoldal » Állatok » Madarak » MILYEN papagájt válasszak?...

MILYEN papagájt válasszak? Nem szökik el ha meg akarom röptetni?

Figyelt kérdés

segítséget szeretnék kérni venni fogok 1 papagájt ha lesz választásai lehetőségem milyen fajtát vegyek?

És ha kinti rőpdében tartom akkor nem szökik el?


2011. jún. 14. 07:53
1 2
 1/19 anonim válasza:
Hát papagájt kinti röptetőben nem nagyon ajánlott tartani, mivel nagyon ember centrikus egy madár. Ha szobában van, s ki van engedve a ketrecéből mikor a gazdája ott van az a legjobb neki. Nekem 1 jákó papagájom van, így azt ajánlom neked , de csak ha benti ketrece lenne, az egyedüllét megöli. + mivel egzotikus állat nem szabad hidegben tartani mivel nagyon könnyen megfázik. Amúgy meg ha szabadon van az első fára rögtön felrepülne s onnan sehogyan se tudnád lekönyörögni.
2011. jún. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Hát van egy jó pár féle-fajta, legalább egy árkategóriát mondj, hogy milyet képzeltél el. Hányat tartanál? Mekkora röpdében? Csak fagymentes, vagy fűtött helyen teleltetnéd? Az, hogy nem repül el... A barát papagájra azt mondják, hogy nem repül el, de nem kísérleteznék... Kell egy kis előtér, amit becsuksz magad mögött, és utána mész be a madarakhoz. Egyébként ha belegondolsz, az arapapagájok sem mennek el, annyi filmben van pl a kalóz vállán, és nem megy el, de egy több százezres madárral sem szívesen kísérleteznék... :D
2011. jún. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Jahogy egy madarad lenne, akkor viszont amit az előző írt: nem ajánlott!


Off: Gratulálok a jákódhoz, lenyűgöző madarak, de nem lehet könnyű nevelni. :-)

2011. jún. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
1 madaram lenne fűtetlen de fagymentes helyen a hőmérséklet 17-23c között mozog 10ezer alatt gondoltam.Egyedül ne unatkozzon mit kell tennem? napi 4+ órát tudok vele foglalkozni!
2011. jún. 14. 08:13
 5/19 A kérdező kommentje:
Én nimfára , hullámosra,barátra,amazonra,vagy jákora gondoltam és bent tartanám most 22fokvan bent de lehet hogy néha kint lenne melyik a leg ideálisabb? pénz-t is figyelembe kéne venni meg nem tudom milyenek vannak az állat kereskedés ben! de 1 kis idővel ezelött láttam hullásmosokat nem tudom még milyen lesz
2011. jún. 14. 08:26
 6/19 anonim ***** válasza:
Hát, ebben az árkategóriában az első háromból választhatsz, illetve ajánlom még a katalin papagájt. De a papagájok nagyon társas lények, napi 4+ óra foglalkozás sajnos nem elég nekik akkor sem, ha sok játéka van. Vegyél két kézzel neveltet vagy kézhez szoktatottat, akkor szelídek lesznek, és szeretni fognak.
2011. jún. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
és a 8óra sem mert minnél több ídőt probálnék rá szakitani
2011. jún. 14. 08:41
 8/19 A kérdező kommentje:
katalin,barát,nimfa,ás hullámos fajtákon gondolkozom arákat tekintve ha egyedül veszem és akarok neki játékot meg minden félét venni akkor melyik a legpénztárcakimélőbb?
2011. jún. 14. 10:00
 9/19 A kérdező kommentje:
2 re szűkült mivel ma megnéztem őket az állat kereskedésben Nimfa és hullámos a hullámos kb 10 évig él a nimfa kb 20 melyik a jobb hűségesebb melyik tud jobban beszélni melyik értelmesebb?
2011. jún. 14. 17:07
 10/19 anonim ***** válasza:

Ne csak azt nézd hogy neked melyik lenne a jó hanem azt hogy melyik tudna nálad boldog és teljes életet élni. Amúgy a hullámosok akár 20 évig is élhetnek a nimfák pedig akár 30 évig is.

Ha kezdő vagy akkor hullámost vegyél. Olvasd el ezeket az oldalakat: [link]

[link]

[link]

[link]

2011. jún. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!