Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Sikerülhet vagy meg se próbáljam?

Sikerülhet vagy meg se próbáljam?

Figyelt kérdés
Van egy felnőtt kifejlett nimfa papagájom.Szeretném kézhez szoktatni de én már felnőtten kaptam meg valahonnan.Ott nem sikerült megszelidíteni.Ezért nagyon vad.Nem szereti ha akár csak be nyúlkálnak hozz.Szó szerint fújtat mint egy macska... Az a kérdésem hogy még sikerülne e kézhez szoktatni vagy haggyam a pics*ba?Ha még szelidíthető akkor kérek módszereket hogy hogy szoktassam kézhez... Előre is köszi =)
2011. júl. 20. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ezzel a madárral nem foglalkoztak. Csak enni és inni kapott. Bizalmatlan az emberrel szemben, de az alaptermészete is ilyen lehet. Nekem anno régen volt egy ilyen madaram ami vad volt, de az hullámos volt. Szépen lassan meg lett szelídítve, úgy mint a Kis Herceg a rókával. Sok türelem kell hozzá. Egyedül van a madár pedig társasági lény. Kell neki egy biztos pont. Most van egy nimfám. Nem boltból vettem, hanem házi alomból van. Nekem ezzel szerencsém volt, mert eleve kézre szoktatták, de engem is meg kellett szoknia. Nem tudok kimenni a szobából mert rámrepül. Ha türelmes vagy vele akkor saját magától fog hozzádszokni. Szerintem megér egy próbát.
2011. júl. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kiengedtem a vadabb madarat és addig reptettem amíg meg sem tudott mozdulni és hozzá tudtam nyúlni, persze normál kereteken belül. Nem röptettem végkimerülésig. Hagyni fogja, hogy hozzáérj és akkor rá fog jönni, hogy nem vagy ellenség és nem kell tőled félnie.


Első voltam

2011. júl. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér!

Minden nap foglalkozz vele, mozogj lassan a kalitkájánál, beszélj hozzá közben megnyugtatóan és ne nézz a szemébe. Azt olvastam valahol neten, hogy arra agresszíven reagálnak. Fokozatosan napról-napra mindig kicsit tovább legyen a közelében a kezed. Először csak a kalitka közelében, mikor azt már aránylag békésen tűri, akkor tedd az ujjad az állókája végére. Így ha támadna is, nem tud megcsípni a kalitkán keresztül. Aztán ha úgy látod, akkor már a kalitkája rácsán pihentesd így meg az ujjadat. Aztán benyúlhatsz a kalitka rácsai között, majd a kalitka ajtón és végül már engedni fogja magát simogatni, megfogni.

Ez persze sok időbe, türelembe fog kerülni. Hosszú folyamat, de egy próbát megér.

Persze amíg nem bízol meg benne, hogy nem csíp meg, addig max. az állókája végén (ami kalitkán kívül van) pihentesd az ujjad.

2011. júl. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszadó tippjével értek egyet, hasonlóan sikerült nekem is megszelidíteni az én nimfám. Fél évesen, kereskedőtől, és elég vadként került hozzám, de ezzel a lassan közelítek, és nem nyúlok hozzá, ha ő nem akarja módszerrel sikerült.


És ami a legfontosabb: fürtös köles. Ezért bármire hajlandó. Lehetett látni az elszántságot a szemén:) Nem adtam neki fürtöst, csak akkor ehetett, ha odajött a kezemhez. Lassan haladtunk, először messziről, háromszorosra nyújtott nyakkal lecsípett egyet a fürtös végéből, nehogy közelebb kelljen jönnie hozzám. Aztán pár nap múlva már mert enni közelről is, és eljutottunk oda, h nem fújt a kezemre, ha benyúltam kaját cserélni. Utána csak akkor kapott fürtöst, ha ráállt a vállamra (máshogy nem érte volna el, direkt úgy tartottam.), azért ide, mert a kezemtől még félt, de a vállamtól ugye nem, az nem veszedelmes terep, de magától nem ment volna rá. Most ott tartunk, hogy órákat kell vakargatnom a fejét, és a tenyeremben alszik.


4 hónap kellett hozzá, neked, mivel a Tied felnőtt, lehet, h kicsit több lesz.

2011. júl. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: a második ötlettel, h addig reptesd, míg ki nem fárad, és utána fogd meg, az nem hinném, h be fog válni. Amíg kezdő papagájos voltam, nekem is ezt tanácsolták, és így próbálkoztam. Csak azt értem el ezzel, hogy életük végéig rettegtek, ha a közelükbe mentem, mert nem tudták kiszámítani, mit fog csinálni a kezem. Ők nem tudják, hogy azért "zavarom fáradásig" őket, majd fogom meg, mert szeretgetni akarom, nekik ez stressz, aminek a végén a legfélelmetesebb dolog, a kéz még meg is fogja őket.


Tapasztalatom szerint azt kell elérni, h saját akaratából menjen oda a kezedhez. Így fog csak bízni.

2011. júl. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek.minél hamarabb elkezdem a "tanítást" =)

Majd megírom hogy sikerült ha már a kezemhez jön.=)

2011. aug. 3. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!