Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámat még nem sétáltattam...

Holdasi Zoltán kérdése:

A kutyámat még nem sétáltattam más kutyával! 7 éves. és egy foxterrierről lenne szó. A barátnőmnek is foxija van. Próbáljam meg hozzá szokatni?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy nem késő e hozzá szokatni egy vadidegen kutyához, félek hogy össze ugranak és valamelyikőjüknek baja esik... Szerintetek mit csináljak? Próbáljam meg vagy sem?
2010. okt. 4. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
persze, hogy próbált, csak ne engedjétek őket össze rögtön. csak pórázzal tisztes távolságból, esetleg közelebb engedni, hagy szaglásszák egymást. De azért fogd úgy, hogy vissza tudd rántani,ha véletlen össze ugranának. Szerintem idővel meg szokják egymást
2010. okt. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen nemű a barátnőd kutyája? Ő mennyire kommunikál kutyákkal?


Egy teljesen szocializálatlan 7 éves kutya szinte biztos, hogy félni fog az idegen kutyától, és elképzelhető, hogy úgy gondolja, hogy az a legtutibb ha ő támad előszőr.


Bármikor el lehet kezdeni a más kutyákhoz szoktatást, de lehetőleg ellenőrzött területen, nem pórázon, ahol eleve feszültebb a kutya, és lehetőleg szakértői segítséggel.

2010. okt. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
3 éves koráig volt mellette egy másik kutya, és egészen jól kijöttek egymással, a másik foxi is kan! Hajlandó mind a két kutya az ismerkedésre, csak azért félek mivel mind a kettő foxi ráadásul kan és a barátnőm kutyája is szereti a domináns szerepet és persze az enyém is...
2010. okt. 4. 12:47
 4/5 A kérdező kommentje:
Apropó... És köszönöm az eddigi segítségeket, várom a további tanácsokat
2010. okt. 4. 12:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindent lehetséges,de csak fokozatosan.Vegyétek pórázra a két kutyát,és eleinte több méter távolságot tartsatok közöttük.Sétáljatok folyamatosan,lazán,nyugodtan és egyre közelebb kerüljetek mindig a másikhoz.Közben beszélgess nyugodtan a barátnőddel,hogy a kutya is lássa,már csak a gazdi viselkedése miatt sem lenne oka cirkuszra-bár persze,ez két kutya esetén nyilván nem teljesen így van.(Itt arra gondolok,hogy lássa,hogy te is kapcsolatot teremtesz egy,,idegennel")Ha téged tisztel falkavezérként,el fogja fogadni,hogy te azt látod helyesnek,ha ő is normálisan viselkedik.Ha az agresszió bármely jelét mutatná,forduljatok meg,sétáljatok tovább majd szépen kerüljetek ismét közelebb a másikhoz.Sok idő és türelem kell hozzá,de ha minden jól megy,meghozza a gyümölcsét.Ha másképp nem megy,előbb-utóbb megszokja a másik kutya jelenlétét és hidegen hagyja.
2010. okt. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!