Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A szerintetek tojó (zöld)...

A szerintetek tojó (zöld) hullámos papagájom csőre feletti része elkezdett barnulni! Ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Régebben nagyon VILÁGOSkék volt, az orrjukak körül peig fehér!

Pár napja elkezdett barnulni ez a rész! (a csőre feletti rész, nem csak az orrjukaknál)


2011. aug. 28. 16:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá, hogy, ha tojót tartasz, akkor (is) rengeteg kalcium utánpótlásra lesz szükségük, szóval havi minimum egyszer csinálj főtt tojást, és/vagy vegyél tojásos mézes rudat, vagy plusz kalciumos csőrkoptatót. Én sajnos nem figyeltem erre eléggé, mondván két tojónak nem lehet tojása, ám az egyik mégis tojt volna (ilyenkor természetesen fiatlan a tojás), a nem elég kalcium miatt lágy volt a tojás héja, így beszorult a tojócsatornába, ami begyulladt, és hiába reagáltunk gyorsan, vittük orvoshoz, aki kiszedte és adott neki injekciót, másnapra meghalt. Szóval ne bízd a véletlenre..
2011. aug. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Mindig legyen csőrkoptató a kalitkában és másfél-2 hetente kapjanak főtt tojást. Ezek mellett ha tojik valamelyik lesz elég kalcium a szervezetében hogy normális tojást tojjon.
2011. aug. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Csőrkoptató mindig volt náluk, de ugye csak az, hiába halcsontos, nem elég. De árulnak hozzáadott kalciumot tartalmazó csőrkoptatókat is. Erre szerettem volna felhívni a figyelmet, és a többi kiegészítőre.
2011. aug. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Értem! Amúgy nekem bolti csőrkoptatóm csak a szépia van! Ha jól tudom az tartalmaz kalciumot... De előttem sosem rágcsálják, de látom rajta, hogy ha nem vagyok ott, rágják!

Amúgy fűzfaágat nagyon szeretik, azt szoktam nekik adni gyakran!

2011. aug. 29. 10:14
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, arról írtam, h kevés benne. Azt hittem én is, hogy elég az, meg a néhanapján főtt tojás, és így is lágy tojást tojt.:/
2011. aug. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Értem, amúgy tojáson és csőrkoptatókon kívül még vmi kalcium forrás nekik?
2011. aug. 29. 12:30
 17/18 anonim ***** válasza:

[link]

-emésztés elősegítéséhez

-kalcium pótlására

-mikroelemek pótlására

-szagok közömbösítéséhez

-légzés javításához

2011. aug. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. aug. 29. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!