Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Támad a papagájom. Mit tegyek?

Támad a papagájom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kis sándor papagájom van és nagyon agressziv. Ha ki engedem akkor nem fél tölünk hanem támad bennünket. A párom ült az ágyon és csak szált oda és csipni akarta a kezét, miást leszedtem az ülöruddal rola és kezdtem távolodni vissza szált és csipte. Meg mindenki kezét csipi meg minden bör felületet... Miért csinálja ezt? Mi a baja? Vagy mit tegyek hogy leszoktassam??? Segitsetek :(
2011. okt. 27. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer volt egy hullámos papagájom, és ő sem félt tőlem, és nem is volt szelid, hanem pont olyan volt , mint a te madarad! Ha kiengedtem rámrepült,és mint egy harci kutya nekem támadt, és komoly sebeket okozott. Hugom amikor kis gyerek volt, akkor be akart menni a szobámba ahol ki volt engedve a madár, és amikor meglátta a madárka hogy hugom belép az ajtón, akkor neki akart támadni, és hugom rácsukta az ajtót, de a madár gyorsabb volt nála, és átrepült egy másik szobába, ahol egyenesen az ablakon át ki az utcára! Nagyon sírtam utána, mert szerettem attól függetlenül, hogy vad volt, mint egy kiképzett harci kakas.

Állitólag vannak olyanok hogy "pszicho madár" és leginkább a papagájokat érinti, mert nekik van a madarak közül a legfejlettebb idegrendszere, és talán ő is ennek az áldozata. Az enyém egy évig volt velem, de nem változott meg. Talán felkereshetnél egy állat pszichiátert!

2011. okt. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
MI????? Az a gyönyörű madár? Nem ijeszteted meg vagy hirtelen mozdulat ők kicsit félősek de akkor is nagy baj lehetnek vidd madarakhoz értő állat orvoshoz!
2011. okt. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mit tehetne az éllatorvos? Lehet hogy azért támad mert még csak két hete van nállunk és nem bizik bennünk?
2011. okt. 28. 18:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kezd előröl a szelídítést úgy ahogy a fórumon írták.
2011. okt. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Kézzel nevelt Kis Sanyim volt. Engem imádott, mást megtámadott ha ki volt engedve. Gondos foglalkozással enyhíthető volt a reakció.
2011. okt. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 porsche13 ***** válasza:
20%
támadj vissza.ne hagyd magad
2011. nov. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És mégis mivel támadjon vissza?:D Légycsapóval?
2012. aug. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!