Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy papagájt!?

Találtam egy papagájt!?

Figyelt kérdés

Sziasztok már lassan 5 napja hogy találtam egy papagájt pecázás közben, szegényke nagyon gyámoltalan és nem fél senkitől, így hát megfogtam és hazahoztam nehogy eledel legyen belőle! A kérdésem az hogy ha nem kalitkában, hanem szabadon a szobámban tartanám az gond lenne? Mert 1 az hogy nem tudok neki nagy ketrecet biztosítani 2 nekem jobban teccik ha itt ül mellettem a gépnél, a gond csak az hogy sajnos mindenhová kakil, mit tegyek ki neki hogy ne kakiljon, általában ha én nem foglalkozok vele játszani szoktam neki papagájcsicsergést a gépen és elég rendesen válaszolni szokott rá.


UI: Kecskepapagáj :)


2011. szept. 22. 15:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell bezárnod:) Épp elég az, ha ott van neki étel és ital, és behúzódhat oda, ha vendéged jön, vagy csak egyedül akar lenni. De, ahogy fentebb ajánlottam, az is bőven elég, ha kialakítasz neki egy kis sarkot faágakkal és játékokkal (az enyémeknek van kivájt-kifúrt kókusza is, amibe elbújhatnak), akkor az bőven jó. De, ha teheted, kérlek, alakíts ki neki egy rutint, egy "territóriumot", ezzel veszteni nem vesztesz semmit.
2011. szept. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
89%

Több dolog miatt se lenne szerencsés a szobában tartani.

Éjjel előfordul hogy megijednek valamitől vagy megcsúsznak és ilyenkor a kalitkában is össze-vissza repkednek/ugrálnak amíg valaki villanyt nem kapcsol és meg nem nyugtatja őket. A szobában nagy erővel nekirepülne mindennek ijedtében így nagyon könnyen szerezhetne egy halálos sérülést.

Nem tudod teljesen madárbiztossá tenni a szobát. Ne tudja rágni a kábelek, ne tudja lerágni a festet dolgokról a festéket, ne tudja megrágni a szekrényeket, ne tudjon semmit a csőrébe venni ami fémből készült, ne tudjon semmibe és sehová beszorulni,beesni,ne tudjon az ajtó tetejére/ajtófélfára felrepülni,rágni és még sorolhatnám.

2011. szept. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszi! De eddig csak 1x sikerült neki lefejelnie a villanyt, azóta közelébe se megy :) a territóriuma aszekrény tetején lesz mert azt már nagyon megszokta :) eddig nem ment neki semminek csak körbe-köbe ment és hangosan énekel mikor kiengedem a kalitkából :)
2011. szept. 23. 14:38
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet hogy nappal a világosban nem megy neki semminek de éjjel ha alvás közben pl.megcsúszik a lába ezért leesik és elrepül tuti hogy beleütközik mindenbe mert nem lát a sötétben. És még egyszer írom nem tudod teljesen madárbiztossá tenni az egész szobát. Ha a szekrény tetején lesz a helye mi akadályozza meg hogy amíg nem vagy otthon mondjuk szórakozásból a szekrényt rágja? Semmi. Pedig ettől az elfoglaltságától 1-2 hónapon belül meghalhat. Tehát hidd el az egészsége szempontjából jobb lesz neki a kalitkában amikor nem vagy otthon vagy nem érsz rá felügyelni a cselekedeteit.
2011. szept. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
éjjel ketrecbe van, ahogy írtam.
2011. szept. 24. 08:55
 16/19 A kérdező kommentje:
és amikor nincs itthon senki, akkor is.
2011. szept. 24. 08:56
 17/19 anonim ***** válasza:
Meg akarod tartani a papagájt ?
2011. szept. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
igen, miért?
2011. szept. 25. 09:16
 19/19 anonim válasza:
Szerintem vegyél neki egy párt :)
2011. okt. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!