Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi lenne a legjobb választás?...

Mi lenne a legjobb választás? Szeretnénk egy kismadarat, de nem tudjuk mit is kéne.

Figyelt kérdés
A konyha / nappali helyiségben lenne, nyugodt, nem szeles, itt vagyunk egész nap. De mit ajánlanátok? Nem zajosat, nem túl rikácsolósat szeretnénk. Persze nem "nagymadarakban" gondolkodunk :)
2011. okt. 6. 21:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Azért a valamivel jobb minőségű magokat jobban szeretik. Mi fürtöskölest adtunk nekik, azt is nagyon szeretik a pintyek. Meg szeretik a játékokat is. Valami kis hintát, csengőt. Tojást is szeretik. Meg adtunk nekik homokot és vizet és abban fürödtek. Nagyon aranyosak voltak :D Szóval nincs sok gond velük
2011. okt. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Ez a kalitka, amit belinkeltél, nagyon rossz!!!


Fektetett téglatest alakú kalitka kell, ami minimum 80-100cm hosszú, és kb 60 cm magas. Ez a minimális méret!

2011. okt. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

A kalitka nem jó, a madarak nem föl-le repülnek.

Én magból a Vitakraft-osat adom nekik, és fürtöskölest, az almát is nagyon kedvelik és a főtt tojást reszelve.


Van nekik odújuk, és vékonyra vágott fehér papír csíkokból, fertőtlenített fűből imádnak építkezni.

2011. okt. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a 2 pinty is a konyha közelsége miatt halt meg ilyen hamar és "ok nélkül" mert egy új magkeverék miatt nem halnak meg. Én általában több fajta keveréket adok a papagájaimnak de ha találok egy újat azt is kipróbálom és nincs semmi bajuk. Tehát a madarak érdekében mondom hogy ha nem tudjátok más helyre tenni őket akkor ne vegyetek újat mert nagyon valószínű hogy addig vagy még addig se fognak élni mint a pintyek.
2011. okt. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem most nem veszünk új madárkákat, majd ha tudunk nekik más helyet biztosítani! üdv, Mindenkinek
2011. okt. 7. 15:19
 16/19 anonim ***** válasza:

Nincs az a topik, ahol nincs pánikolás.

A barátnőm évek óta tart pintyeket a konyhájában, a tűzhelytől vagy 2,5 méterre. Jó egészségnek örvendenek.

A szüleim házában annak idején az én szobámban voltak a madarak, de ahogy kirepültem, 7 évvel ezelőtt, azóta a konyhában vannak. Egy öreg szekrény lett kialakítva erre a szent célra ☺, úgy hogy le lettek szerelve az ajtajai, polcok lettek beszerelve, amin sorakoznak a kalitkák, bennük zebrapintyek, japán sirálykák, rizspintyek, hullámos papagájok. Na, ez utóbbiak annyira hangosak voltak, hogy anyám végül feladta, és visszaköltöztette hozzánk őket. A japán sirálykák a leghalkabbak, aztán következnek a zebrapintyek és a rizseknek van ezek közül a legnagyobb hangjuk, bár a hímnek egyben a legszebb éneke is.

A konyha nem rövidíti meg a madár élettartamát! Van anyának egy olyan zebrapintye, amelyik vakon született, mégis már 6 éve megvan a konyhában, pedig állítólag a zebrapintyek élettartama 4 év! Nem mondom, hogy a konyha miatt él még mindig, hanem azt, hogy nincs összefüggés!

2011. okt. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A zebrapintyek átlag élettartama 8-10 év.

Attól hogy még nincs bajuk(bár nem láttok beléjük tehát nem tudhatjátok hogy mindenük egészséges) még lehet hogy másnak pár hónap alatt meghal a madara a konyhába. Ez olyan mint pl. a saláta adása a madaraknak. Sokan adnak a papagájuknak(én nem) és mégis egészségesek de tudok olyan papagájról is aki a saláta miatt halt meg. Minek kockáztatni? Én biztos nem csinálnék/adnék semmit a papagájaimnak amitől nem biztos de bajuk lehet mert még véletlenül se akarom elveszteni őket. Szerintem aki állatot tart szeresse,tisztelje annyira hogy nem teszi kockára az egészségét.

2011. okt. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A végéről lemaradt: Végül is nem Ők akarnak nálad/az ismerőseidnél lenni hanem Ti döntöttetek úgy hogy megveszitek őket. Tehát ennyivel tartoztok nekik.
2011. okt. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Anya könyvében 4 évet írt, de most itt, a neten utánanézve látom, hogy 5-6 az átlag életkor.
2011. okt. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!