Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek a papagájommal...

Mit tegyek a papagájommal hogy ne harapjon?

Figyelt kérdés
Pár napja kaptam egy fiatal 6 honapos kissándor papagájt, szelidnek tünik, ha beszélek hozzá rögtön oda jön, csak eggy a baj, ha nyujtom az ujjam hogy rá áljon és ki tudjam venni, nem fél, szép lassan odanyul, elkezd harapdálni, a végén jo nagyot ráharap és nem tudom kiszedni az ujjam.
2011. okt. 18. 10:16
1 2
 11/15 anonim válasza:
Csapd agyon :D :D :D :D
2011. okt. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Cyan, behaltam a válaszodon :D Amúgy az egyik papagájomat pont így hívják :D
2012. júl. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Hogyne harapna a papagáj? Az, amikor véresre RÁGJA a kezed, az nem csípkedés. Azért harap a ketrecben mert territoriálisan védelmezi a lakhelyét. Ha harap, fontos hogy ne rántsd el a kezed, mert szerintem a te esetedben éppen ezt akarja elérni, és csak megtanulja hogy a harapás beválik. Ha már harap akkor az ujjadat inkább előre lökd hogy kicsit kibillentsd az egyensúlyából és rossz élmény legyen neki a harapás. Még jobb, -ha kibírod- hogy ne reagálj rá sehogy, és csak azután vedd el a kezed hogy abbahagyta a harapást. Ne kiabálj, mert az csak még szórakoztatóbbá teszi neki. De leginkább NE dugdosd az ujjadat egy olyan madár ketrecébe akit pár napja ismersz. Fürtös kölest dugj be neki a rácsokon, és dícsérd meg ha eszi a kezedből. Aztán próbálkozhatsz egyre kisebb magokkal, amíg el nem veszi közvetlenül a kezedből. Égy úgy vettem rá az enyémet hogy felszálljon a kezemre, hogy a napraforgó magot távol tartottam tőle, hogy ne érje el, csak ha rámegy a kezemre. Ha ráment, dícséret, jutalomfalat. Ezt naponta többször. És simán az ujjadat sose dugd oda neki, mert az a természetes reakció hogy megharapja, olyan mint egy csali. Ha látod hogy rossz kedve van (amikor közel mész lelapulnak a tollai, kinyitja a csőrét, odakap stb.) akkor felesleges próbálkozni menj vissza később. Fontos, hogy sok jutalomfalatot, meg pozitív élményt kapjon tőled, ne csak folyton piszkáld, mert akkor meg fog gyűlölni.
2020. jún. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, az előző kommentekhez szeretnék hozzászólni. A ketrecnek sosem lenne szabad büntetésnek, rossz élménynek lennie. Ha a madár normálisan van tartva, akkor estére, enni, inni, játszani magától is visszamegy. A titok? Ne 1 darab ulőrúd legyen bennt neki, és tudjon benne rendesen mozogni, repkedni. Az enyémnek a ketrece tele van faágakkal, játékokkal. És ezeket egyébként nem olyan nagy ördöngősség beszerezni, akár te is megcsinálhatod. Ágakat te magad is tudsz szedni (azért nem árt megnézni hogy lehet-e adni nekik mert van olyan fa ami mérgező), játéknak meg lehet berakni tobozokat, wc papírt, fadarabokat, szalmát, megunt gyerekjátékokat amiket rágcsálhat, kartonpapírt, tojástartót, akácágat stb, stb. De az állatkereskedésben sem nagy cucc megvenni (tükröt nem szabad!!!) a játékokat, szerintem aki azt a pár ezer forintot sajnálja a madarától annak semmilyen állatot nem kéne tartania. Ha a ketrecébe magától visszamegy, csendben játszik, akkor egy maggal jutalmazd meg. Igazából minden pozitív viselkedést meg kell erősíteni kb. ennyi. Ajánlom egy klikker beszerzését, sokkal könnyebben lehet vele tanítani. Youtubeon csomó videó van róla, bár angol tudás nem árt. :)
2020. jún. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
És még valami: sose szorítsd sarokba, ha a kezedre fellép, akkor azt azért tegye mert ő is ezt szeretné, ne azért mert nincs más választása. Ha a kezedtől elrepül, akkor ne menj utána, ne erőltesd. Ezért nem szeretem mikor a madarak szárnytollait vagdossák, mert szerencsétlen nem tud elmenekülni, így kénytelen engedelmeskedni neked. Nem tudom lesz-e bárki aki elolvassa ezt az egészet, de bízom benne hogy valakinek tudtam segíteni :))
2020. jún. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!