Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek ez a nimfa papagáj...

Morfeus1990 kérdése:

Szerintetek ez a nimfa papagáj hím vagy nőstény? (képpel)

Figyelt kérdés

1: [link]


2: [link]


2011. okt. 29. 11:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
tuti 10000% hogy lány
2012. máj. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Kovacs Lilla Anna ***** válasza:
egyértelmü hogy fiu
2012. jún. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

ez szerintem lány.

a lányoknak halványabb a pofafoltja,a fiuknak sötétebb.

és takaritsd rendesen a kalitkát!

és a müanyag állóka nem jó!!!!!

látom az van bent,egyél be neki inkább v.mi kemény fát(Pl:diófa)én azt szoktam tenni neki

2012. júl. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A pofafolt nem mérvadó illetve csak az 1 fészekaljból származó vad színű fiókáknál igaz hogy a hímeké élénkebb színű.


A képen lévő nimfa tojónak néz ki(szürke fej,csíkos farktollak) de ivarérés,első vedlés előtt a hímek is így néznek ki. Tehát ha ivarérés után sárga lesz a feje akkor hím.


De mivel a kérdés már régebbi már ivarérett a madár tehát a kérdező már tudja milyen nemű.

2012. júl. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Az én madárkám feje sárga oszt tojó (17 éves), tehát nem a színe fogja eldönteni!

Amikor ivaréretté válik akkor a viselkedése meg fog változni, abból el lehet dönteni szexálás nélkül is milyen ivarú a madárka?

2013. okt. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Ez alapján a kép alapján nem dönthető el egyértelműen, hogy hím vagy tojó a kicsike.

Elején írta valaki, hogy mivel barna a szaruhártya szerinte tojó...ez a megállapítás csak és kizárólag a hullámos papagájokra érvényes, a nimfákra NEM.

A háttérben sokan leszólták az itatót, hogy koszos.

Ezzel kapcsolatban én egyrészről úgy látom, hogy abban mintha zab lenne, másrészt az ilyen önetetős és önitatót el kell felejteni.

Az ekkora madárnak való mageleség könnyen elakad az etetőben, és bár úgy látod, hogy tele van, a madarad mégis éhezni fog.

Vizet pedig naponta cseréld!

Ülőrúdnak természetes fa ülőrudakat használj, változatos átmérővel, de ne legyen túl vékony, a madár lába kb a 3/4-ét átérje. Így megfelelően kopik majd a körme.

Legyen bent neki szépia (csőrkoptató).

A tükröt el kell felejteni, viselkedési zavarokat okoz, és könnyen begy gyulladáshoz vezet, aminek következtében kis kedvenced rövid úton távozik az örök vadászmezőkre.

Kalitka aljára tehetsz újságpapírt, így könnyebb lesz tisztán tartani. Arra figyelj, hogy ha vegyszerrel tisztítod a kalitkát, akkor azt utána nagyon alaposan le kell öblíteni, különben megmérgezed vele a madarat, és itt akkor újra szóbakerül a már korábban említett vadászmező.


Sok örömöt kívánok a madárkához! Remélem élvezni fogod a gondozást, és megfogadod a jó tanácsokat, hogy a madár is boldog, hosszú életet élhessen.

2015. máj. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!